• (0224) 225 60 01
  • info@aktifegitim.com.tr
  • İletişim

bursa etiket arşivi

Almanya aile birleşimi vizesi

Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Almanya aile birleşimi vizesi diğer vize çeşitlerine göre daha uzun bir oturum hakkı sağlanan vize türüdür. Kısa süreliğine kalmak için alınan vizelerden farklı olarak Almanya hükümeti tarafından oturma izni alınması için başvurulur. Birey Almanya’daki eşinin yanına veya daha reşit olmamış çocuklarının yanına kalıcı olarak gidecekse her iki durum için farklı istisnalar yapılabilir. Bu yüzden bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, aile birleşimi için iki seçenek içinde ayrı prosedürleri yerine getirmesi gerekmektedir.

Almanya aile birleşimi vizesi için birey, Almanya hükümeti tarafından görevlendirilmiş olan konsolosluklara başvuru yapması gerekmektedir. Almanya hükümetinin Türkiye Cumhuriyetinde iki adet başkonsolosluk bürosu vardır bunlar İstanbul ve İzmir’dedir ve bir adet büyükelçilik vardır o ise Ankara ilimizdedir. Uzun süre oturma vizesi başvuruları bu saydığımız yerlerdeki görevlendirilmiş kişilere, ikamet yerinize bağlı olarak başvurulur.

Almanya Aile Birleşimi işlemleri için gereken belgeler şunlardır;

Almanya Cumhuriyetinin vize yetkililerince istenilen belgeler her yıl değişim göstermektedir. Almanya aile birleşimi vizesi başvurusu için gerekli olan belgelerin aslını da yanınıza alarak fotokopilerini götürmeniz sizler için daha iyi olmaktadır. Belgelerin aslı olanları sizlere geri verecekleri için fotokopilerini yanınızda bulundurmanız tavsiye olunur.

Başvuru Formu
Biyometrik Fotoğraf (2 adet)
Evlenme Kayıt Belgesi Örneği
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Nüfus Kayıt Örneği (Tekmil Vukuatlı)
İkametgah Belgesi
Almanya’daki Eşin ikametgah belgesi
Almanya’da oturan kişilere ait kimlik bilgileri
Kişi Maaş Bordrosu
Sağlık Sigortası
Bireylerin Çocukları Hakkında Belgeler
Almanca A1 Sertifikası

Almanya aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişinin veya kişilerin basit düzeyde Almanca bildiğine dair A1 Sertifikası almaları zorunludur. Bu belge Almanya hükümeti tarafından istenmektedir, sebebi ise kişinin çevreye daha kolay ve hızlı adapte olması içindir.

Bu belge sadece Almanya Konsolosluğu tarafından kabul edilen kurslardan alınmalıdır, Aktif Eğitim adı altında vermekte olduğumuz A1 Aile Birleşimi Kursumuz Almanya Konsolosluğu tarafından Onaylıdır. Aksi durumlarda başka yerlerden alınmış olan A1 sertifikası vize başvurularında kabul edilmemektedir. Bazı istisna durumlarda kişiden A1 Sertifikası talep edilmemektedir.

Almanya aile birleşimi vizesi ne kadar sürede hazır olur?

Almanya Aile Birleşimi sonuç süreci konsolosluklardaki çalışan personellerin inisiyatifinde olmaktadır, yoğunlukları veya tatil günleri de bu süreçte etki eden etkenlerdendir. Almanya Cumhuriyeti tarafına yapacağınız Aile Birleşimi başvurunuz ortalama olarak 3 ay çıkış süresi bulunmaktadır. Dediğimiz gibi bu süreç gerekli alanlarda uzama gösterebilir yada daha erken çıkış sağlayabilmektedir. Birey yapmış olduğu başvurusunu 3 ay geçtikten sonra sorgulama yapabilir. Fakat Almanya Konsolosluklarının 3 ay geçtikten sonra bireye bilgi verme gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır.

Almanya aile birleşimi vize başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Bu durum Almanya Aile Birleşimi Vizesine müracaat eden kişinin durumuna göre değişim gösterebilmektedir, net bir süre vermek mümkün değil. Genel olarak yapılan başvurular 3 ay sürecinde geçen süre içerisinde sonuç alınmaktadır, bazen bu süre kısalabilir veya uzayabilir. Bu belirttiğimiz süreç Almanya Konsolosluk ve Büyükelçiliklerde çalışmakta olan personellerin tatil günlerine göre uzayış gösterebilir.

Aile Birleşimi Vize Ücreti Ne Kadar?

Kişi yapmış olduğu Almanya aile birleştirme vizesi başvuru ücretini Almanya Konsolosluğunun belirtmiş olduğu ücreti yine Konsolosluğa Euro şeklinde olması şekliyle nakit bir şekilde ödeme gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Almanca-A1-Sertifikasi-Sinavi-Kursuu

Almanca A1 Sertifikası Sınavı Kursu

Almanca kursumuzun başlangıç seviyesi olan ve bitiminde A1 sertifikası verilen seviyedeki kurs günlerinizde neler öğreneceğinizden bahsedeceğiz. Almanca A1 sertifikası sınavı kursu boyunca öğrendiğiniz bilgiler dahilinde zorlanmadan soyut düşünceler ve somut istekler konusuna hakim olacaksınız. Kişinin gündelik hayatta kullanmış olduğu kelimeleri veya basit anlatım şekillerini kavrayacak ve öğrenmiş olacaksınız. Kişi kendini tanıtabilecek ve aynı zamanda arkadaşını başka birine rahat bir şekilde basit şekilde tarif edebilecek seviyeye gelirsiniz. Herhangi bir ortama girdiğinizde karşı taraf hakkında somut sorular sorabilir ve o kişi hakkında bilgi edinebilir seviyeye ulaşırsınız. Aynı zamanda size bir takım sorular yöneldiğinde kendinizi anlatabilecek düzeyde Almanca öğrenebilirsiniz.Almanca-A1-sertifikasi-sinavi-kursu

A1 Sertifikası

Almanca konuştuğunuz kişi sizinle konuşurken anlaşılabilir hızda ve seçici kelimeler kullanıyorsa, aynı zamanda sizin dil becerinize yardım edebilir gibi yaklaşımda bulunuyorsa karşı taraf ile anlaşılabilir düzeyde konuşabilirsiniz. Almanca dilinin kemik yapısına hakim olur, kelimeleri cümlelere göre aldığı anlamları anlayabilir, cümlelerde geçen kelimelerin nasıl bir anlama yatkın olduğunu kavrayabilirsiniz. Karşı karşıya kaldığınız soru yapılarını kelimelere bölerek yavaş bir şekilde kafanızda oturması takibinde soruyu anlayabilir ve eğer çok istenilir ise soruya basit bir şekilde cevap verilebilir. Almanca A1 sertifikası sınavı kursu öğrenim ve zaman sınırları göz önüne alındığında toplamda 80 saat sürmekte olum bu süre hafta günlerine eşit şekilde paylaştırılıp kişiye sunulur. İster çalışıyor olun, ister çalışmıyor olun kurs takvimlerinizi haftaiçi veya haftasonu olmak üzere 2 ayrı grup şeklinde seçebilirsiniz.

Kurs saatleri dışarısında evde veya başka bir yerde boş vakit yaratarak gün aşırı gördüğünüz derslerdeki edindiğiniz bilgileri tekrarlayarak ilerlerseniz kurs bitiminde duyduğunuz yabancı terimleri anlayabilesiniz diye çalışmaktayız. Almanca kursumuzda toplamda 6 seviye vardır ve A1 seviyesi bu seviyelerin 1. seviyesidir. Kişi kendini bu seviyede test eder ve soyut bir şekilde tartar, gerekiyor ise A2 seviyesine geçiş yapabilir veya ağırdan alarak ilerlemeye devam eder, bu şekilde rahatlıkla istediği ve ulaşmak istediği seviyeyi görebilir. Her seviyemiz 80 saat olum toplamda 480 saat bir Almanca dil eğitiminden bahsediyoruz ki bu süre gerçekten hiç hafife alınabilir bir süre değildir. Almanca A1 sertifikası sınavı kursu gören bir birey öğrenim gücüne bağlı olarak ileri ki seviye Almanca dil kursu seviyelerine hızlı bir şekilde katılmayı arzu edebilir. Bizler uzman öğretim görevlilerimiz ile tüm kurs gören kişilerin memnun kalmalarını sağlamaya çalışmaktayız ve sizlerinde memnun kalacağına gönünden inanmaktayız.

Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen sayfamızın en üstünde yer alan iletişim alanlarında irtibata geçin.

WhatsApp mesajı yazın
Merhaba, size yardımcı olabilir miyim?