• (0224) 225 60 01
  • info@aktifegitim.com.tr
  • İletişim

Almanca Kursları

Aile Birleşiminde En Çok Vize Türkiye'ye Veriliyor

Aile Birleşiminde En Çok Vize Türkiye’ye Veriliyor

Geçtiğimiz sene aile birleşimiyle Almanya‘ya gelmek isteyen eşlerin % 32’si mecburi Almanca sınavını geçemedi.

Resmi rakamlara göre en çok vize verilenlerse belli fasıla Türk vatandaşları. Federal Alman Meclisi’nde Sol Parti’nin tanıttığı soru önergesine federal hükümet yanıt verdi. Verdiği yanıta göre, geçtiğimiz sene aile birleşimiyle Almanya’ya gelmek isteyen yabancı eşler için uygulanan lisan sınavında 12 bin şahıs başarısız oldu.

Bu çerçevede iştirakçilerin % 68’i imtihanı geçerken, % 32’siyse geçemedi.

Başarı kotalarının en iyi %50 başarı seviyesine ulaşabilen Senegal, Etiyopya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Afganistan ve Ganalı katılımcılarda Genellikle az bulunduğu kaydedildi. 2016 yılının tamamında aile birleşimi kapsamında toplam 46 bin 455 insana vize veren Almanya’nın, 2017’nin ilk yarısındaysa 26 bin 176 insana vize verdiği belirtildi.

Bu rakamlara Almanya’ya sığınan mültecilerin eşlerinin de iç bulunduğu kaydedildi. Aile birleşiminde vatandaşlarına en çok vize verilen ülkeninse belli fasıla farkla Türkiye bulunduğu kaydedildi.

GEÇME GARANTİLİ A1 SERTİFİKA KURSU

Laf konusu tatbik Kapsamında, Almanya’da yaşam sürdüren şahısların eşlerinden Almanya’ya taşınmadan Evvel “başlangıç seviyesinde Almanca bilgisine” sahip olduklarını kanıtlamaları isteniyor. Aktif Eğitim Adı altında sunmakta olduğumuz %100 GEÇME GARANTİLİ Almanya Aile Birleşimi Kursumuza katılarak hiç takılmadan ve haftalar içerisinde A1 Almanca sertifikanızı alabilir ve ailenizin yanına gidebilirsiniz.

Aile Birleşimi Almanca A1 Sınavı

Almanca A1 Sınavı Bilgileri

A1 Almanca, Avrupa birliğinin eğitim bölümü konseyince Yabancı yerleşim hak talep konusunda dillere göre Avrupa Birliği ülkelerinin ortak karar konusu olmuştur. Belirtilen ve şart koşulmuş standart başlama seviyesi sistemince birinci talebidir. Aile Birleşimi Almanca A1 sınav bilgileri hakkında Almanya Hükümetinin İkamet Yasasınca, 2007 yılının Ağustos ayında yasal olarak yürürlüğe konu olmuştur. Aile birleşimi Almanca a1 sınavı, Göçmenler yasasına mütakip olarak Almanya ülkesinde ikamet eden Alman yada Türk vatandaşları ile evlendikten sonra Almanya’ya yerleşme talebinde bulunan kişilere yöneliktir. Almanya konsolosluğuna vize başvurusu için gittiklerinde A1 seviyesinde Almanca bilgisi belgesi olan a1 sertifikası istenmektedir. Almanya’da ikamet edebilmek için basit düzeyde de olsa Almanca bilgisine ulaşmak hedeflenir. Bu kanunun amacı, kişinin çevreye ayak uydurabilmesi ve kendini anlatabilmesi yönündedir.

Almanca A1 Sınavı, vize talebinde arz edilen A1 seviyesinde konuşma, dinleme, okuma ve yazma beklentilerini karşıladığınızı gösterir. Sınav içeriğinde dört adet beklenti vardır ve bunlar şu şekilde listelenmektedirler;

Aile Birleşimi Almanca A1 KONUŞMA sınavı

Bu alan iki bölümden oluşmaktadır.

  • Kişinin kendini tanıtma: Sınava tabii tutulan kişi, kendisi hakkında birkaç bilgi verir ve sınava gözcü olarak katılan eğitim personeli tarafından sorulan 2 soruya cevap vermesi beklenir.
  • Kişiye Kart belirleme: Kişi ile aynı grup içerisinde olan kişilere kart seçtirilir ve kişi, kendine çıkan karta göre soru sorma ve kendine yöneltilen soruya cevap verme yetisine sahip olması gerekir.

Bu bölümde sözü geçen yeterlilikler sözlü sınavı adı altına girmektedir. Aile birleşimi Almanca a1 sınavı hakkında sınav sistemi aşağıda açıklanmış olup tarafınıza sunulmuştur.

Aile Birleşimi Almanca A1 DİNLEME sınavı

Bu sınav bölümünde yaklaşık 15 soruya tabi tutulursunuz. Kişi günlük hayatındaki konuşmaları, kısa telefon mesajlarını yada Halka yapılan anonsları anlamalı aynı zamanda ilgili şekilde, somut düzeyde soruları cevaplar. Kişi her alan için değişiklik gösteren soruları dinlemeli ve bu sorulara karşın sorular ile alakalı düzeyde cevap barındıran şıkları işaretlemelidir.

Aile Birleşimi Almanca A1 OKUMA sınavı

Kişiye sunulan yazılı kaynakları; e-mail, dergi, gazete, mesaj, mektupları, anlama, anlama dayalı cevap türetme ve gidiş, dönüş şeklinde cevaplamalıdır. Kişi kendisine sunulan afiş, ilan, not gibi ve bilgi tabloları veya yapılan duyurular benzeri içerik taşıyan mesajları okuyabilmeli. Bu bahsedilen konular ile alakalı olması kaydıyla 15 soruya yakın cevaplar vermelidir.

Aile Birleşimi Almanca A1 YAZMA sınavı

Bu alan iki bölümden oluşmaktadır.

  • Boşluk Doldurma: Kişiye duruma bağlı veya herhangi bir olayı anlatan metin yazısı verilir ve kişiden bu metin yazısına göre verilen boşlukları veya eksik yerleri doldurması istedir.
  • Mail veya Mektup Yazısı: Kişiden bir içerik hakkında kabaca en az 30 kelime olması şartı ile gündelik yaşamından veya bir durumu anlatan kısa kişisel makale yazması istenir.

Yukarıda anlatılan Okuma, Yazma ve Dinleme yazılı sınavdır.

Aile Birleşimi Almanca A1 Sınavı ve eğitimi Sonrası

+ Kişi gündelik hayatında basit soruları, yapması istenilen beklentileri, mesajları, mailleri veya telesekreter tarafından yönlendirilen mesajları, halka yapılan anonsları, kısa konuşmaları anlayabilir.

+ Yazı halinde gelen mesajlardaki, halka yapılan anonslarda ki, duyuru veya bilgi tabelalarındaki ve küçük el ilanlarındaki bilgilerden kişi, önem ve lazımlık arz eden bilgiyi anlayabilir.

+ Saat söyleme, Sayı okuma, Miktar birim belirtme ve fiyatlar hakkında bilgi verebilir aynı zamanda anlayabilir.

+ Kişi basit ve kişiye yönelik kişisel bilgiler hakkındaki doldurulması gereken yerleri doldurabilir.

+ Basit ve kısa kişisel olarak mesaj hazırlayabilir.

+ Kişi başka bir kişi ile yabancı dil konuşurken kendi şahsi bilgilerinden bahsedebilir ve karşı tarafa soru yöneltebilir.

+ Günlük hayatta bilindik sorular ve ricaları deforme edilebilir, aynı zamanda karşı yöne cevap yönlendirebilir.

Bu makalemizde Aile Birleşimi Almanca A1 Sınav Bilgileri hakkında bilgilerden bahsettik. Aktif Eğitim Merkezi kurumlarından %100 GARANTİLİ ALMANCA A1 SERTİFİKASI alabilirsiniz ve kolaylıkla Almanya İkamet izni alabilirsiniz.

 

 

 

a1 sertifikası Almanca Kursu

Almanca Kursu

Aktif Eğitim adı altında Türk vatandaşlarına Almanca öğretmek için çaba göstermekteyiz ve bu bu şekilde istikrar ile yürüdüğümüz yolda tek firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Başladığımız 1998 yılından bu zaman kadar Almanya’ya gitmek için vize alımında istenen A1 Almanca sertifikası tüm kurs gören vatandaşlara sağladık. Almanca kursu hizmetimizde, alanında uzmanlaşmış hocalarımız ile okuma, yazma, konuşma öğrenim üçgenine göre ilerlemekteyiz. Almanca A1 sertifikası vermekten öte vize alımınızda da yardımcı olmaya özen gösteriyoruz ve sizleri hiçbir zaman yarı yolda bırakmıyoruz. Aile birleşimi için Almanya’ya gitmeye çalışan tüm vatandaşlarımıza sağladığımız bu hizmet, hız ve garanti kapsamında Türkiye’de rakipsiz bir liderdir.

A1 Almanca sertifikası kurslarımızda hafta için ve hafta sonu olmak üzere 2 seçenekte ilerlemekte olup kişinin esnek saat seçimini de göz önünde bulundurmaya çalışmaktayız. Yaklaşık olarak 4 ile 6 hafta kurs süresince kalıplaşmış Almanca terimlerini öğreniyor ve basit konuşmalar yapabiliyor hale geliyorsunuz. Almanca kursu bitiminde bir sınava tabii tutuluyor ve %100 geçme garantimiz ile hiçbir sıkıntı yaşamadan kursumuzdan A1 sertifikanızı da alıp ayrılıyorsunuz. Türkiye’de %100 geçme garantisi veren A1 Almanca sertifikası kursu alanında önderlik sahibi bir firma olmaktan gurur duymaktayız. A1 SERTİFİKASI GEÇME GARANTİSİ sağlamamızda Aktif Eğitim adı altında tüm hocalarımızın tecrübeli ve alanında uzman olmaları en büyük etkendir. A1 sertifika sınavı müfredatına göre verdiğimiz ders hizmeti bununla sınırlı kalmayıp tümüyle kişinin bilgi alanını çoğaltmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.Almanca kursu

Almanca Kursu A1 Sertifikası

Almanca kursu hizmetimizden yararlanan kişilerin sınavdan geçme barajı olan notu aldırmak için tecrübeli eğitim görevlileri sayesinde işi şansa bırakmıyoruz ve tüm öğrencilerimizi mezun duruma getirmekteyiz. Öğrencilerden beklentimiz kişinin belirlediği esnek saatler içerisinde tüm kurs günlerinde o günkü saatini bizimle geçirmesidir, bu süreç sıkıntısız ilerler ise kişi %100 Garanti ile A1 sertifikasını alır. Öğretim görevlilerimiz ile bu garantiyi şuana dek tüm kurs gören öğrencilerimize sunmaktayız. Kurs hizmetimizde sizlere A1 sertifika garantisi vermek ve Almanca öğretmek ile kalmayıp, vize almanızda aklınıza takılan soru veya ne yapılması gerekiyor ise tüm konularda yardımcı olmaktayız. Aktif Eğitim adı altında sunduğumuz kurs hizmetinde kişinin sadece sertifika alma süresince değil, aksine Almanya’ya gidene kadar yardımcı oluyoruz ve sizlerin yanında duruyoruz.

A1 Sertifikası Almanca Kurs Hizmeti denildiğinde Aktif Eğitim olarak akıllarda kalmayı sizler sayesinde başardık ve bu istikrarımızı sürdürmekten gurur duyuyoruz.

aktif eğitim