• (0224) 225 60 01
  • info@aktifegitim.com.tr
  • İletişim

Almanca Kurs Fiyatları ve Basamakları

Almanca Kurs Fiyatları ve Basamakları

Almanca Kurs Fiyatları ve Basamakları

Almanca Kurs Fiyatları ve Basamakları

SINIRLI DİL KULLANIMI

A1

Somut ihtiyaçları karşılamaya müteveccih, fazla sık sarf edilen ifade şekillerini ve yalın cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir, diğer şahıslara kişisel sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara karşılık verebilir (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları, nelerden hoşlandıkları vb.). Karşısındakiler yavaş ve anlaşılır konuşur ve muavin olurlarsa, onlarla yalın Biçimde anlaşabilir.

A2

Dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça sarf edilen deyimleri anlayabilir. (kişinin kendisi, ailesi, alış veriş, iş ve yakın Etrafı ile alakalı bulgular gibi). Yabancı olmadığı yalın ve sıkça karşılaşılan vaziyetlerde bağlantı kurabilir. Yalın ifadelerle nereli olduğunu, eğitimini, yakın çevresini ve somut ihtiyaçlarını anlatabilir.

 

BAĞIMSIZ DİL KULLANIMI

B1

İş, mektep, boş vakit gibi kendisine yabancı olamayan konuların ölçümlü dille ifade edilmesi durumunda, anlatılanları anne hatlarıyla anlayabilir. Seyahatlerde, Almanca’nın konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir. Bildiği konularda ve kişisel alaka alanlarında kendisini yalın düzeyde ve hususları ilişkilendirerek ifade edebilir. Yaşadığı deney ve olayları anlatabilir. Hayallerini, umutlarını ve hedeflerini tanımlayabilir, plan ve görüşlerini açıklayabilir.

B2

Somut ve soyut konulu güç metinleri anne hatlarıyla anlayabilir, kendi uzmanlık alanına ait tartışmaları takip edebilir. Anne dili Almanca olanlarla alelade 1 sohbeti rahat ve akıcı 1 biçimde yürütebilir, cümleleri kurarken zorlanmaz, karşısındaki de bu cümleleri anlamakta zorlanmaz. Geniş 1 mevzu yelpazesinde kendini belli ve ayrıntılı şekilde ifade edebilir. Aktüel 1 konuyu belirli 1 yönden yorumlayabilir ve Türlü olasılıkların avantaj ve dezavantajlarını dile getirebilir.

 

YETKİN DİL KULLANIMI

C1

Geniş kapsamlı uzunca metinleri anlayabilir, neticeler Çıkartabilir. Sık sık ve tanımlı Biçimde kelime arayışlarına girmeden kendisini tabi ve akıcı 1 Biçimde ifade edebilir. Dili toplumsal yaşamında, iş hayatında, mesleki eğitiminde ve fazla öğrenimde esnek ve etkili 1 biçimde kullanabilir. Spesifik konularda kendini sistemli, kesin ve düzgün 1 biçimde ifade edebilir.

C2

Okuduğu ve duyduğu derhal derhal her şeyi basitçe anlayabilir. Yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir, bunu yapar iken gerekçe ve açıklamalarını toparlayarak sunabilir. Kendini Fazla akıcı ve ayrıntılı 1 Biçimde ifade edebilir, spesifik vaziyetlerde dahi anlatımdaki ince ayrıntıları ortaya koyabilir.

Almanca Kursu Fiyatları ve Basamakları Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin 0(224) 225 6001