• (0224) 225 60 01
  • info@aktifegitim.com.tr
  • İletişim

Aile Birleşimi

Aile Birleşiminde En Çok Vize Türkiye'ye Veriliyor

Aile Birleşiminde En Çok Vize Türkiye’ye Veriliyor

Geçtiğimiz sene aile birleşimiyle Almanya‘ya gelmek isteyen eşlerin % 32’si mecburi Almanca sınavını geçemedi.

Resmi rakamlara göre en çok vize verilenlerse belli fasıla Türk vatandaşları. Federal Alman Meclisi’nde Sol Parti’nin tanıttığı soru önergesine federal hükümet yanıt verdi. Verdiği yanıta göre, geçtiğimiz sene aile birleşimiyle Almanya’ya gelmek isteyen yabancı eşler için uygulanan lisan sınavında 12 bin şahıs başarısız oldu.

Bu çerçevede iştirakçilerin % 68’i imtihanı geçerken, % 32’siyse geçemedi.

Başarı kotalarının en iyi %50 başarı seviyesine ulaşabilen Senegal, Etiyopya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Afganistan ve Ganalı katılımcılarda Genellikle az bulunduğu kaydedildi. 2016 yılının tamamında aile birleşimi kapsamında toplam 46 bin 455 insana vize veren Almanya’nın, 2017’nin ilk yarısındaysa 26 bin 176 insana vize verdiği belirtildi.

Bu rakamlara Almanya’ya sığınan mültecilerin eşlerinin de iç bulunduğu kaydedildi. Aile birleşiminde vatandaşlarına en çok vize verilen ülkeninse belli fasıla farkla Türkiye bulunduğu kaydedildi.

GEÇME GARANTİLİ A1 SERTİFİKA KURSU

Laf konusu tatbik Kapsamında, Almanya’da yaşam sürdüren şahısların eşlerinden Almanya’ya taşınmadan Evvel “başlangıç seviyesinde Almanca bilgisine” sahip olduklarını kanıtlamaları isteniyor. Aktif Eğitim Adı altında sunmakta olduğumuz %100 GEÇME GARANTİLİ Almanya Aile Birleşimi Kursumuza katılarak hiç takılmadan ve haftalar içerisinde A1 Almanca sertifikanızı alabilir ve ailenizin yanına gidebilirsiniz.

Almanca A1 Aile Birleşimi Sınav Örnek Sorular

Almanca A1 Aile Birleşimi Sınav Örnek Sorular

START DEUTSCH A1 Sınav Soruları Örnekleri Almanca Aile Birleşimi İçin Gerekçe ve Şart gösterilen A1 Almanca Sertifikası yani başlangıç seviyesinde Almanca diline hakim olduğunuzu ispatlayan konsolosluk onaylı sertifikayı almak için taabi tutulduğunuz sınavın örnek soruları aşağıdaki örnektedir.


Schriftlicher Teil………………Mündliher teil
Hören(dinleme)……………….Sprechen (konuşma)
Lesen (okuma)
Schreiben (yazma)

HÖREN (DİNLEME)
Hören (dinleme) ,3 bölümden oluşmakta olup 15 soru barındırmaktadır.
1. Alan 6 test sorusundan meydana gelir. Günlük yaşamdan konuşmalar 2 kez dinletilmektedir.Problemin yanıtı konuşmanın içersinde bulunup soruda verilen 3 şıktan(a ,b ya da c) hangisi doğru ise işaretlenmelidir.


Beispiel: Was möchte die Frau essen?
a)pommes………. b)Hamburger ……….c)Obstsalat


2. Alan 4 doğru-hatalı(richtig-falsch) sorusundan oluşmaktadır.Bu bölümde dinleme 1 kez yapılır ve soruda verilen ifadenin dinlemeye göre doğru olup olmadığı bulunur.
Beispiel:Steigen Sie bitte Linken Seite aus! ……….richtig…………falsch


3. Alan 5 test sorusu bulunuyor.Bu bölümde kısa telefon görüşmeleri 2 kez dinletilmektedir.Soruda dilenen bilgilerin dinlemelerden bulunup şıklardan (a,b ya da c)hangisi
doğru ise işaretlenmesi istenir.
Beispiel: Wo treffen sich die Freunde?
a)zu Hause……….. b)vor der Bank …………… c)im Kino
4. Alan ise günlük konuşmalar üstüne dinlediğini anlama yeteneğine ölçülmektedir.


LESEN (OKUDUĞUNU ANLAMA)
Lesen (okuma ) ,3 bölümden oluşmaktadır.Bu bölümde okuduğunu anlama kabiliyeti ölçülmektedir.
Birinci alan 5 richtig- falsch (doğru-hatalı) sorularından oluşmaktadır.İki metin verilir soruların metinlere göre richtig( doğru) ya da falsch( hatalı) şekilde işaretlenir.
Beispiel:
Hallo Helga,
ich habe sehr eilig, deshalb antworte ich nur ganz kurz auf Deine Mail. Natürlich möchte ich Dich am Sonntag in Hamburg sehen! Wann ich genau ankomme, weiß ich leider nicht. Machen


wir es doch so: Treffpunkt ist der Domplatz, am Eingang zum Dom, um 16:00 Uhr. Alles klar?
Deine Karin
1) Karin will sich mit Lena treffen……….richtig …………………….falsch
2)Sie treffen sich am Wochenende.……..richtig……………………..falsch


Ikinci alan A ya da B 2 şıklı sorulardan oluşmaktadır.5 soru barındırmaktadır.soruda verilen yönergeye göre hangi şık uygunsa onu bulmam istenir.
Beispiel: Sie wollen in Hamburg Urlaub machen.
…….Wo bekommen Sie Informationen?
……..a)www.bayern.de………………………..b)www.hamburg.com
………..Wochenmarkt in München…………….Die Interessantesten Reisezielen
………..Die besten Sonderangebote…………..Die besten Hotels
………..Einkaufen in Bayern…………………….Die schönsten Biergärten


Üçüncü alan ufak duyuru metinleri barındırmaktadır. 5 richtig(doğru)- falsh(hatalı) test sorularından oluşmaktadır.soruda verilen ifadenin duyuru metnine göre doğru olup olmadığı bulunur.
Beispiel:…….Am Bahnhof
……………….Wegen Reparaturarbeiten fahren von Gleis 3 und 4 heute keine Züge.
……………….Informationen in der Bahnhofshalle
Frage : Gleis 3 und 4 sind heute geschlossen.…….richtig…………….falsch


SCHREIBEN (YAZMA)

İki bölümden oluşur
1) Formular….(form)
2) Brief……….(name)


Teil 1
….Beispiel:
Ihr Freund Abbad Hassan kommt aus Marokko.Er ist neu in Berlin.er ist Arbeiter .Er wohnt mit seiner Frau seit 2 monaten in Berlin.Seine Telefonnummer ist 1477898903
Füllen sie für Ihren Freund die fehlenden Informationen in das Formular aus.
Name:……………………..(1)
Wohnort:…………………..(2)
Land :………………………(3)
Beruf:……………………….(4)
Seit wann wohnen Sie in Berlin?………………………(5)


Teil 2
Bu bölümde 1 yönerge verilir ve bu yönergeye göre name yazılması istenir.
……Beispiel:
Sie möchten im Sommer nach Rostock reisen.Schreiben Sie ans Reisebüro:
-Warum?……………..-Reise/wann?…………….-Informationen über Rostock?


SPRECHEN (Konuşma)

3 Bölümden meydana gelir.
….Teil 1 (alan 1)
sich vorstellen (kendini tanıtma)
buchstabieren (kodlama)


…..Teil 2
Um Informationen bitten und Informationen geben.
(bu bölümde temalı kartlar üzerinde soru yanıt yoluyla bilgi alış-verişi yapılır)
….Beispiel:
….Thema: essen und trinken
…………….Pommes

F:Essen Sie gerne Pommes?
A:Ja, ich esse gerne Pommes.


….Teil 3
Üçüncü bölümde resimli kartlar üzerinde ricada bulunuruz.
……Beispiel:
Resmin üzerinde 1 bardak meyve suyu vardır
F:Könnten Sie mir bitte ein Glas Saft holen?
A:Ja,sofort.

Goethe Institut Aile Birleşimi Sınavı

Goethe Institut Aile Birleşimi Sınavı

Goethe Institut Aile Birleşimi Sınavı, yetişkin düzeydeki kişilere uygulanan Almanca dil bilgisi yeterlilik sınavıdır. Başlangıç seviyesinde dil bilgisini bilmenizi gösteren bu sınav, Avrupa Birliği ülkelerinin ortak almış oldukları karar ile belirli basamaklardan oluşan dil bilirliği basamağının ilk (A1) kısmıdır. Aile Birleşimi sınavı, Almanya’da yaşayan ailesi yada eşinin yanına yerleşmek isteyen kişiler tarafından vize başvurusu yapılmadan önce istenilen bir sınavdır. Aile Birleşimi ile Almanya’daki eşinin veya ailesinin yanına gitmek isteyen bir birey kesinlikle Goethe Institut tarafından onaylanmış ve Almanya konsoloslukları tarafından denetim içerisinde olan bir kurs eğitim kurumundan A1 Almanca yeterlilik sertifikası almalıdır. Almanca A1 Sertifikası almamış olan kişilerin oturma izni vizesi almak için yapacakları başvurular iptal edilmektedir.

Goethe Institut Aile Birleşimi Sınavı geçme durumunda

Kişinin karşısındaki Alman arkadaşı basit ve yavaş düzeyde konuşma yaptığın karşılık verebilirsiniz.

Kişi günlük hayatta sık kullanılan kelimeleri detaylı kullanım şekilleri ile (Bireysel veya ailesel, alışveriş, iş hayatı, yakın çevre) çeşitli sorulara cevap verebilir yada soru sorabilir düzeye gelirsiniz.

Öğrencimiz Aile Birleşimi Kursu bitiminde kendini fiziksel veya duygusal biçimde tanımlayabilir veya karşıdakini basit şekilde anlatabilir (nerede olduğu, kim tarafından söylendiği, kullanım alanları).

Goethe Institut Almanca A1 Sertifika Sınavı

Goethe Institut Almanca A1 Sertifika

Goethe Institut Almanca A1 Sertifikası Almanya ülkesine Evlendikten sonra yerleşmek isteyen bireyler için istenen bir belgedir. Almanya’da yaşamakta olan Alman veya Türk bir eş ile evlendikten sonra eşinin yanında oturma izni almak için Almanca A1 Sertifikası almak şart koşulmaktadır. Almanya hükümeti, Almanca A1 Sertifikasını belirlenmiş veya Konsolosluk tarafından onaylanmış kurumlardan almanızı istemektedir. Aksi bir durumda farklı yerlerden veya onay almamış kurumlardan alınan Sertifika tamamen geçersiz sayılmaktadır. Aktif Eğitim adı altında sizlere sunmakta olduğumuz A1 almanca Sertifika kursumuz KONSOLOSLUK ONAYLI bir kurumdur. Bu sebep ile kurumumuz aracılığı ile alacağınız A1 sertifikası Almanya hükümeti tarafından kabul görmektedir. Konsolosluk onaylı sunduğumuz Almanca A1 kursumuza çok makul fiyatlarda kayıt yaptırabilirsiniz.

Almanya Aile Birleşimi sebebi ile almanız gereken A1 Sertifikası hakkında, Goethe Institut onaylı kurumumuzu arayarak (224 225 6001) bilgi alabilirsiniz. Kursumuza başvuru yapacak öğrencilerimiz başvuru yapmadan veya daha önceden arayarak Almanca A1 Sertifika sınavı tarihleri hakkında bilgi almalarını öneriyoruz. Almanca A1 Sertifikası sınavı tarihleri fazla müracaat olduğundan dolayı istediğiniz tarihte olmayabilir. Bu sebeple öğrencilerimiz kurs başlamadan 2 ay önceden randevu almaya çalışmalarını tavsiye ediyoruz. Aksi bir durumda kurs bitiminden sonra sınav tarihini beklemek zorunda kalabilirsiniz. Sizlere sunmakta olduğumuz Almanca A1 Sertifikası kursumuz Konsolosluk onaylıdır ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Aktif Eğitim kurumu adı altında kurs hizmeti sağlanmaktadır.

Goethe Institut Hakkında

Goethe Institut Almanca A1 Sertifikası almak isteyen bireylerin kursumuza müracaat etmesi yeterli olacaktır. Bunun dışında Almanya Aile Birleşimi için bazı yerine getirilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bu hususların ne olduğunu öğrenmek için lütfen Almanya Aile Birleşimi Vizesi adlı konumuza göz atınız. O konumuzda sizlere Aile Birleşimi hakkında geniş yelpazeli bilgi verdik ve başvurmadan önce mutlaka yerine getirilmesi gereken konuların tümünü anlattık. Kafanıza takılan bir başka konu olur ise lütfen yukarıda belirttiğimiz numaradan bizlere ulaşın ve bilgi alın. Goethe Institut Almanca A1 Sertifikası hizmetimizde öğrencilerimizin tamamı memnun olması için uğraşmaktayız. Sizlere Sertifika verdikten sonra Almanya’ya yerleşene kadar destek veriyoruz ve her konuda yanınızda duruyoruz. Yani bizden aldığınız kurs hizmeti kurs günü dolana kadar değil Almanya’ya yerleşene kadar sürmektedir. Bu yapmış olduğumuz destek hizmeti sizlerin güvenini kazanmak için yapılmaktadır. Almanya Aile Birleşimi başvurusu yapacak kişilerin mutlaka sitemizdeki tüm yazılarak göz atmalarını talep etmek zorundayız. Bu konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmanız sizlerin avantajınadır.
Bu kadar geniş hizmet sağlamamız bizleri Türkiye’de A1 Sertifikası kursu sağlayan kurumlar arasında birinci sıraya oturtmuş durumda.

Almanya aile birleşimi vizesi

Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Almanya aile birleşimi vizesi diğer vize çeşitlerine göre daha uzun bir oturum hakkı sağlanan vize türüdür. Kısa süreliğine kalmak için alınan vizelerden farklı olarak Almanya hükümeti tarafından oturma izni alınması için başvurulur. Birey Almanya’daki eşinin yanına veya daha reşit olmamış çocuklarının yanına kalıcı olarak gidecekse her iki durum için farklı istisnalar yapılabilir. Bu yüzden bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, aile birleşimi için iki seçenek içinde ayrı prosedürleri yerine getirmesi gerekmektedir.

Almanya aile birleşimi vizesi için birey, Almanya hükümeti tarafından görevlendirilmiş olan konsolosluklara başvuru yapması gerekmektedir. Almanya hükümetinin Türkiye Cumhuriyetinde iki adet başkonsolosluk bürosu vardır bunlar İstanbul ve İzmir’dedir ve bir adet büyükelçilik vardır o ise Ankara ilimizdedir. Uzun süre oturma vizesi başvuruları bu saydığımız yerlerdeki görevlendirilmiş kişilere, ikamet yerinize bağlı olarak başvurulur.

Almanya Aile Birleşimi işlemleri için gereken belgeler şunlardır;

Almanya Cumhuriyetinin vize yetkililerince istenilen belgeler her yıl değişim göstermektedir. Almanya aile birleşimi vizesi başvurusu için gerekli olan belgelerin aslını da yanınıza alarak fotokopilerini götürmeniz sizler için daha iyi olmaktadır. Belgelerin aslı olanları sizlere geri verecekleri için fotokopilerini yanınızda bulundurmanız tavsiye olunur.

Başvuru Formu
Biyometrik Fotoğraf (2 adet)
Evlenme Kayıt Belgesi Örneği
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Nüfus Kayıt Örneği (Tekmil Vukuatlı)
İkametgah Belgesi
Almanya’daki Eşin ikametgah belgesi
Almanya’da oturan kişilere ait kimlik bilgileri
Kişi Maaş Bordrosu
Sağlık Sigortası
Bireylerin Çocukları Hakkında Belgeler
Almanca A1 Sertifikası

Almanya aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişinin veya kişilerin basit düzeyde Almanca bildiğine dair A1 Sertifikası almaları zorunludur. Bu belge Almanya hükümeti tarafından istenmektedir, sebebi ise kişinin çevreye daha kolay ve hızlı adapte olması içindir.

Bu belge sadece Almanya Konsolosluğu tarafından kabul edilen kurslardan alınmalıdır, Aktif Eğitim adı altında vermekte olduğumuz A1 Aile Birleşimi Kursumuz Almanya Konsolosluğu tarafından Onaylıdır. Aksi durumlarda başka yerlerden alınmış olan A1 sertifikası vize başvurularında kabul edilmemektedir. Bazı istisna durumlarda kişiden A1 Sertifikası talep edilmemektedir.

Almanya aile birleşimi vizesi ne kadar sürede hazır olur?

Almanya Aile Birleşimi sonuç süreci konsolosluklardaki çalışan personellerin inisiyatifinde olmaktadır, yoğunlukları veya tatil günleri de bu süreçte etki eden etkenlerdendir. Almanya Cumhuriyeti tarafına yapacağınız Aile Birleşimi başvurunuz ortalama olarak 3 ay çıkış süresi bulunmaktadır. Dediğimiz gibi bu süreç gerekli alanlarda uzama gösterebilir yada daha erken çıkış sağlayabilmektedir. Birey yapmış olduğu başvurusunu 3 ay geçtikten sonra sorgulama yapabilir. Fakat Almanya Konsolosluklarının 3 ay geçtikten sonra bireye bilgi verme gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır.

Almanya aile birleşimi vize başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Bu durum Almanya Aile Birleşimi Vizesine müracaat eden kişinin durumuna göre değişim gösterebilmektedir, net bir süre vermek mümkün değil. Genel olarak yapılan başvurular 3 ay sürecinde geçen süre içerisinde sonuç alınmaktadır, bazen bu süre kısalabilir veya uzayabilir. Bu belirttiğimiz süreç Almanya Konsolosluk ve Büyükelçiliklerde çalışmakta olan personellerin tatil günlerine göre uzayış gösterebilir.

Aile Birleşimi Vize Ücreti Ne Kadar?

Kişi yapmış olduğu Almanya aile birleştirme vizesi başvuru ücretini Almanya Konsolosluğunun belirtmiş olduğu ücreti yine Konsolosluğa Euro şeklinde olması şekliyle nakit bir şekilde ödeme gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Almanya Aile Birleşimi

Almanya Aile Birleşimi

Almanya’da eşiniz yaşıyor ve eşinizin yanına yerleşmek istiyor iseniz veya Türkiye’de yaşamakta olan eşinizi yanınıza almak istiyorsanız Konsolosluğa başvurmanız gerekmektedir. Bazı istisna durumlar haricinde konsolosluk tarafından sizlerden birkaç bilgi istenmektedir. Bu bilgiler içerisinde gelir seviyesi ve basit düzeyde Almanca bildiğinizin tescili olan A1 Sertifikası istenmektedir. Almanya aile birleşimi kurs hizmetimiz ile A1 sertifikası almanıza yardımcı oluyoruz ve %100 GEÇME GARANTİSİ veriyoruz. Kişiler İnternet aracılığı ile bu tür belgeleri hazırlamaya çalıştığında veya bu tür belge verdiğini iddia eden biri ile görüştüğünde, konsolosluğa başvuru yapması halinde iptal edilmektedir, o yüzden Konsolosluk onayı olmayan hiçbir kurum ile görüşmenizi tavsiye etmemekteyiz.

Almanya’da ikamet eden eşiniz veya çocuğunuzun yanına gitmek ve Yurt dışında ikamet etmek istiyor iseniz Almanya Aile Birleşimi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. İkamet etmek için başvuru yaparken Yurt dışında yanında kalacağınız bireyin aylık gelirinden giderler çıkartıldığında ev içerisinde yaşayan bireylere yetecek bir düzeyde olması göz önüne alınmaktadır. Bu bilgiler konsolosluk tarafında talep edilmektedir, incelenme sürecine girdikten sonra onay çıkartıldığında sıkıntı yaşamadan Almanya’ya yerleşene kadar Aktif Eğitim adı altında sizlere destek vermekteyiz. Aylık gelir durumunu Almanya’da ikamet eden kişi eğer siz iseniz yabancılar şubesine giderek öğrenebilirsiniz.

Almanya Aile Birleşimi Hizmetimiz

Bahsettiğimiz gibi tüm talep edilen gereksinimleri gerçekleştirdikten sonra konsolosluğa başvuru yapmadan önce belirli bir seviyede Almanca bildiğinize dair Almanya Aile Birleşimi A1 Sertifikası kesinlikle almalısınız. Aile birleşimi konusunda Aktif Eğitim adı altında yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde sizlere uzman eğitim personelleri ile hizmet vermekteyiz. Haftalar içerisinde hızlı bir şekilde Aile birleşimi sınavına hazır hale gelirsiniz ve sınavdan kolaylıkla geçebilirsiniz. Sizlere sınavdan geçme garantisi vermekteyiz. Aile birleşimi konusunda öğrencilerimize her daim yardım etmekteyiz. Sizlerle olan bağımız kurs bitimine kadar değil Almanya’ya yerleşene kadar sürmekte diyebiliriz.

Almanya’da yaşayan eşinizin daha önce ülkeye girip çıkması durumu size vize alma konusunda iyi bir dönüş sağlayabilir. Ama bu bahsettiğimiz olaylar her zaman olmayabilir yıllara göre farklılık gösterebilir. Daha detaylı bilgi almak için veya kayıt yaptırmak için (0224) 225 60 01 nolu telefonu arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Aile Birleşimi A1 Sertifikası Kursu

Almanca A1 Sertifikası Kursu

Almanca A1 Sertifikası Hakkında

Aile Birleşimi Almanca A1 Sertifikası adı verilen kursu kişinin alma sebebi, Alman veya Almanya’da yaşamakta olan yabancı uyruklu bir eş ile evlendikten sonra Almanya’da İkamet etmek istemesidir. Aile Birleşimi A1 Sertifikası için Kişinin 18 yaşı doldurması ve evlilik yapacağı bireyin de bu kritere uyması gerekmektedir. Bu yaş kriterinin şart koşulma sebebi netleştirilirken amaçlanan hedef, herhangi bir zorlama ile evlendirilmenin önüne geçmek olarak gösterilmektedir. Bu kriter ile birlikte üzerinde durularak, Almanya’da İkamet edecek bir kişinin ülkeye ayak uydurması olayını basitleştirmek adına, ülkeye girişi gerçekleştirmeden önce kolay bir takım gereksinimleri karşılaması gerekmektedir.

Bu gereksinimler kişiden beklenen ve kolay sınırda olan dil bilgileridir. Örnek vermek gerekir ise, kişinin eğitim durumu hakkında yöneltilen ve iş hayatı hakkında yöneltilen sorulara cevap vermesi beklenir.  Kişi Alman vatandaşı olup Alman bir birey ile evlilik yapsa dahil aile birleşimi konusunda az önce bahsettiğimiz şart sağlanmalıdır.

Aile Birleşimi Uyum SüresiAile Birleşimi A1 Sertifikası Kursu

Birey Almanya’da İkamet etmeye başladıktan sonra ülke tarafından yabancı bireylerin denetimi adı altında, Uyum Sürecine tabi tutulurlar. Bu süreçte bireye yabancı dili geliştirmeye yönelik çalışmaların dışında ülkenin kültürel yapısı, tarihi geçmişi, hukuki kanunları hakkında bilgi edinmeye yönelik yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu sürecin başlatılmasında bu süreden itibaren bireyi daha çok teşvik ve istek arzulamaya yönelik hareketler artacağı tahmin edilmekte. Uyum sürecine bireyin katılması ve bireyden beklenen yaptırımların uygulanması hakkında daha çok denetim ile katılma oranının büyütülmesi hedeflenmektedir.

Bu şekilde gerçekleşen yaptırımlar sayesinde katılan birey sayısının artması beklentidedir. Aile Birleşimi A1 Sertifikası kursu gereğince bireylerin tek kurs ile oturma izninin değil de bu kursları tamamlamaya yönelik yapılan hareketler ile bireyin sahip olduğu eksiklerin giderilmesi hedef alınmıştır. Ülke tarafından yabancının Uyum Süreci tamamlandığında bir sınava tabii tutularak süreci bitirdiğine dair kayıtlar alması öngörülüyor. Bireyin Uyum Süresine katılmama gibi veya bazı günler gelmeme gibi durumlarda caydırıcı yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu yaptırımlar, işsizlik maaşı kesintisinden, para cezasına kadar gitmektedir. Yaptırımların amacı ise, Uyum Sürecine katılan bireylerin devamlılığını sürdürmeleri veya katılmayan bireyleri katılmaya teşvik etmektir.

Aile Birleşimi için Gerekli Şartlar

Almanya veya Avusturya ikametli bir birey ile evlenen tüm Türk vatandaşı kimliği olan bireylerden Uyum Yasası gereklilikleri beklenmektedir. Bu yasa ile Almanya’ya İkamet izni almadan önce A1 seviyesinde Almanca Aile Birleşimi Kursuna katılması zorunlu kılınmıştır.

Birey Aile Birleşimi Kursunun bitimindeki sınavdan geçer not aldığı taktirde Almanya Konsolosluğuna başvuruda bulunabilir ve ancak bu şart tamamlandığında oturma iznini almış olur.

Bireyin Almanya’da evlendiği kişinin en az üç aydır Almanya’da çalışmakta olduğu gerekmektedir. Bu beklentinin sağlanması için konsolosluk bireyin başvurusunda eşinin son üç aya ait maaş bordrosunu göstermesi gerekmektedir.
Eğer Almanya’ya yaşayan kişi Alman vatandaşı ise bazı istisnalar uygulanmaktadır.

Evlilik çatısı adı altında Aile Birleşimi sağlayan eşlerin yaşayacakları evin en az 40 metrekare büyüklüğünde olması şart koşulmaktadır.

Bireyin evlilik yaptığı yurt dışındaki eşinin aylık geliri yeterli olması gerek. Aylık giderleri çıkartıldığı zaman kalan bakiyenin her iki tarafa da yetecek kadar olması gerekmektedir.

Aile Birleşimi Almanca A1 Sınavı

Almanca A1 Sınavı Bilgileri

A1 Almanca, Avrupa birliğinin eğitim bölümü konseyince Yabancı yerleşim hak talep konusunda dillere göre Avrupa Birliği ülkelerinin ortak karar konusu olmuştur. Belirtilen ve şart koşulmuş standart başlama seviyesi sistemince birinci talebidir. Aile Birleşimi Almanca A1 sınav bilgileri hakkında Almanya Hükümetinin İkamet Yasasınca, 2007 yılının Ağustos ayında yasal olarak yürürlüğe konu olmuştur. Aile birleşimi Almanca a1 sınavı, Göçmenler yasasına mütakip olarak Almanya ülkesinde ikamet eden Alman yada Türk vatandaşları ile evlendikten sonra Almanya’ya yerleşme talebinde bulunan kişilere yöneliktir. Almanya konsolosluğuna vize başvurusu için gittiklerinde A1 seviyesinde Almanca bilgisi belgesi olan a1 sertifikası istenmektedir. Almanya’da ikamet edebilmek için basit düzeyde de olsa Almanca bilgisine ulaşmak hedeflenir. Bu kanunun amacı, kişinin çevreye ayak uydurabilmesi ve kendini anlatabilmesi yönündedir.

Almanca A1 Sınavı, vize talebinde arz edilen A1 seviyesinde konuşma, dinleme, okuma ve yazma beklentilerini karşıladığınızı gösterir. Sınav içeriğinde dört adet beklenti vardır ve bunlar şu şekilde listelenmektedirler;

Aile Birleşimi Almanca A1 KONUŞMA sınavı

Bu alan iki bölümden oluşmaktadır.

  • Kişinin kendini tanıtma: Sınava tabii tutulan kişi, kendisi hakkında birkaç bilgi verir ve sınava gözcü olarak katılan eğitim personeli tarafından sorulan 2 soruya cevap vermesi beklenir.
  • Kişiye Kart belirleme: Kişi ile aynı grup içerisinde olan kişilere kart seçtirilir ve kişi, kendine çıkan karta göre soru sorma ve kendine yöneltilen soruya cevap verme yetisine sahip olması gerekir.

Bu bölümde sözü geçen yeterlilikler sözlü sınavı adı altına girmektedir. Aile birleşimi Almanca a1 sınavı hakkında sınav sistemi aşağıda açıklanmış olup tarafınıza sunulmuştur.

Aile Birleşimi Almanca A1 DİNLEME sınavı

Bu sınav bölümünde yaklaşık 15 soruya tabi tutulursunuz. Kişi günlük hayatındaki konuşmaları, kısa telefon mesajlarını yada Halka yapılan anonsları anlamalı aynı zamanda ilgili şekilde, somut düzeyde soruları cevaplar. Kişi her alan için değişiklik gösteren soruları dinlemeli ve bu sorulara karşın sorular ile alakalı düzeyde cevap barındıran şıkları işaretlemelidir.

Aile Birleşimi Almanca A1 OKUMA sınavı

Kişiye sunulan yazılı kaynakları; e-mail, dergi, gazete, mesaj, mektupları, anlama, anlama dayalı cevap türetme ve gidiş, dönüş şeklinde cevaplamalıdır. Kişi kendisine sunulan afiş, ilan, not gibi ve bilgi tabloları veya yapılan duyurular benzeri içerik taşıyan mesajları okuyabilmeli. Bu bahsedilen konular ile alakalı olması kaydıyla 15 soruya yakın cevaplar vermelidir.

Aile Birleşimi Almanca A1 YAZMA sınavı

Bu alan iki bölümden oluşmaktadır.

  • Boşluk Doldurma: Kişiye duruma bağlı veya herhangi bir olayı anlatan metin yazısı verilir ve kişiden bu metin yazısına göre verilen boşlukları veya eksik yerleri doldurması istedir.
  • Mail veya Mektup Yazısı: Kişiden bir içerik hakkında kabaca en az 30 kelime olması şartı ile gündelik yaşamından veya bir durumu anlatan kısa kişisel makale yazması istenir.

Yukarıda anlatılan Okuma, Yazma ve Dinleme yazılı sınavdır.

Aile Birleşimi Almanca A1 Sınavı ve eğitimi Sonrası

+ Kişi gündelik hayatında basit soruları, yapması istenilen beklentileri, mesajları, mailleri veya telesekreter tarafından yönlendirilen mesajları, halka yapılan anonsları, kısa konuşmaları anlayabilir.

+ Yazı halinde gelen mesajlardaki, halka yapılan anonslarda ki, duyuru veya bilgi tabelalarındaki ve küçük el ilanlarındaki bilgilerden kişi, önem ve lazımlık arz eden bilgiyi anlayabilir.

+ Saat söyleme, Sayı okuma, Miktar birim belirtme ve fiyatlar hakkında bilgi verebilir aynı zamanda anlayabilir.

+ Kişi basit ve kişiye yönelik kişisel bilgiler hakkındaki doldurulması gereken yerleri doldurabilir.

+ Basit ve kısa kişisel olarak mesaj hazırlayabilir.

+ Kişi başka bir kişi ile yabancı dil konuşurken kendi şahsi bilgilerinden bahsedebilir ve karşı tarafa soru yöneltebilir.

+ Günlük hayatta bilindik sorular ve ricaları deforme edilebilir, aynı zamanda karşı yöne cevap yönlendirebilir.

Bu makalemizde Aile Birleşimi Almanca A1 Sınav Bilgileri hakkında bilgilerden bahsettik. Aktif Eğitim Merkezi kurumlarından %100 GARANTİLİ ALMANCA A1 SERTİFİKASI alabilirsiniz ve kolaylıkla Almanya İkamet izni alabilirsiniz.