• (0224) 225 60 01
  • info@aktifegitim.com.tr
  • İletişim

Almanca Sınavları

Almanca A1 Aile Birleşimi Sınav Örnek Sorular

Almanca A1 Aile Birleşimi Sınav Örnek Sorular

START DEUTSCH A1 Sınav Soruları Örnekleri Almanca Aile Birleşimi İçin Gerekçe ve Şart gösterilen A1 Almanca Sertifikası yani başlangıç seviyesinde Almanca diline hakim olduğunuzu ispatlayan konsolosluk onaylı sertifikayı almak için taabi tutulduğunuz sınavın örnek soruları aşağıdaki örnektedir.


Schriftlicher Teil………………Mündliher teil
Hören(dinleme)……………….Sprechen (konuşma)
Lesen (okuma)
Schreiben (yazma)

HÖREN (DİNLEME)
Hören (dinleme) ,3 bölümden oluşmakta olup 15 soru barındırmaktadır.
1. Alan 6 test sorusundan meydana gelir. Günlük yaşamdan konuşmalar 2 kez dinletilmektedir.Problemin yanıtı konuşmanın içersinde bulunup soruda verilen 3 şıktan(a ,b ya da c) hangisi doğru ise işaretlenmelidir.


Beispiel: Was möchte die Frau essen?
a)pommes………. b)Hamburger ……….c)Obstsalat


2. Alan 4 doğru-hatalı(richtig-falsch) sorusundan oluşmaktadır.Bu bölümde dinleme 1 kez yapılır ve soruda verilen ifadenin dinlemeye göre doğru olup olmadığı bulunur.
Beispiel:Steigen Sie bitte Linken Seite aus! ……….richtig…………falsch


3. Alan 5 test sorusu bulunuyor.Bu bölümde kısa telefon görüşmeleri 2 kez dinletilmektedir.Soruda dilenen bilgilerin dinlemelerden bulunup şıklardan (a,b ya da c)hangisi
doğru ise işaretlenmesi istenir.
Beispiel: Wo treffen sich die Freunde?
a)zu Hause……….. b)vor der Bank …………… c)im Kino
4. Alan ise günlük konuşmalar üstüne dinlediğini anlama yeteneğine ölçülmektedir.


LESEN (OKUDUĞUNU ANLAMA)
Lesen (okuma ) ,3 bölümden oluşmaktadır.Bu bölümde okuduğunu anlama kabiliyeti ölçülmektedir.
Birinci alan 5 richtig- falsch (doğru-hatalı) sorularından oluşmaktadır.İki metin verilir soruların metinlere göre richtig( doğru) ya da falsch( hatalı) şekilde işaretlenir.
Beispiel:
Hallo Helga,
ich habe sehr eilig, deshalb antworte ich nur ganz kurz auf Deine Mail. Natürlich möchte ich Dich am Sonntag in Hamburg sehen! Wann ich genau ankomme, weiß ich leider nicht. Machen


wir es doch so: Treffpunkt ist der Domplatz, am Eingang zum Dom, um 16:00 Uhr. Alles klar?
Deine Karin
1) Karin will sich mit Lena treffen……….richtig …………………….falsch
2)Sie treffen sich am Wochenende.……..richtig……………………..falsch


Ikinci alan A ya da B 2 şıklı sorulardan oluşmaktadır.5 soru barındırmaktadır.soruda verilen yönergeye göre hangi şık uygunsa onu bulmam istenir.
Beispiel: Sie wollen in Hamburg Urlaub machen.
…….Wo bekommen Sie Informationen?
……..a)www.bayern.de………………………..b)www.hamburg.com
………..Wochenmarkt in München…………….Die Interessantesten Reisezielen
………..Die besten Sonderangebote…………..Die besten Hotels
………..Einkaufen in Bayern…………………….Die schönsten Biergärten


Üçüncü alan ufak duyuru metinleri barındırmaktadır. 5 richtig(doğru)- falsh(hatalı) test sorularından oluşmaktadır.soruda verilen ifadenin duyuru metnine göre doğru olup olmadığı bulunur.
Beispiel:…….Am Bahnhof
……………….Wegen Reparaturarbeiten fahren von Gleis 3 und 4 heute keine Züge.
……………….Informationen in der Bahnhofshalle
Frage : Gleis 3 und 4 sind heute geschlossen.…….richtig…………….falsch


SCHREIBEN (YAZMA)

İki bölümden oluşur
1) Formular….(form)
2) Brief……….(name)


Teil 1
….Beispiel:
Ihr Freund Abbad Hassan kommt aus Marokko.Er ist neu in Berlin.er ist Arbeiter .Er wohnt mit seiner Frau seit 2 monaten in Berlin.Seine Telefonnummer ist 1477898903
Füllen sie für Ihren Freund die fehlenden Informationen in das Formular aus.
Name:……………………..(1)
Wohnort:…………………..(2)
Land :………………………(3)
Beruf:……………………….(4)
Seit wann wohnen Sie in Berlin?………………………(5)


Teil 2
Bu bölümde 1 yönerge verilir ve bu yönergeye göre name yazılması istenir.
……Beispiel:
Sie möchten im Sommer nach Rostock reisen.Schreiben Sie ans Reisebüro:
-Warum?……………..-Reise/wann?…………….-Informationen über Rostock?


SPRECHEN (Konuşma)

3 Bölümden meydana gelir.
….Teil 1 (alan 1)
sich vorstellen (kendini tanıtma)
buchstabieren (kodlama)


…..Teil 2
Um Informationen bitten und Informationen geben.
(bu bölümde temalı kartlar üzerinde soru yanıt yoluyla bilgi alış-verişi yapılır)
….Beispiel:
….Thema: essen und trinken
…………….Pommes

F:Essen Sie gerne Pommes?
A:Ja, ich esse gerne Pommes.


….Teil 3
Üçüncü bölümde resimli kartlar üzerinde ricada bulunuruz.
……Beispiel:
Resmin üzerinde 1 bardak meyve suyu vardır
F:Könnten Sie mir bitte ein Glas Saft holen?
A:Ja,sofort.

Almanca Kurs Fiyatları ve Basamakları

Almanca Kurs Fiyatları ve Basamakları

Almanca Kurs Fiyatları ve Basamakları

SINIRLI DİL KULLANIMI

A1

Somut ihtiyaçları karşılamaya müteveccih, fazla sık sarf edilen ifade şekillerini ve yalın cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir, diğer şahıslara kişisel sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara karşılık verebilir (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları, nelerden hoşlandıkları vb.). Karşısındakiler yavaş ve anlaşılır konuşur ve muavin olurlarsa, onlarla yalın Biçimde anlaşabilir.

A2

Dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça sarf edilen deyimleri anlayabilir. (kişinin kendisi, ailesi, alış veriş, iş ve yakın Etrafı ile alakalı bulgular gibi). Yabancı olmadığı yalın ve sıkça karşılaşılan vaziyetlerde bağlantı kurabilir. Yalın ifadelerle nereli olduğunu, eğitimini, yakın çevresini ve somut ihtiyaçlarını anlatabilir.

 

BAĞIMSIZ DİL KULLANIMI

B1

İş, mektep, boş vakit gibi kendisine yabancı olamayan konuların ölçümlü dille ifade edilmesi durumunda, anlatılanları anne hatlarıyla anlayabilir. Seyahatlerde, Almanca’nın konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir. Bildiği konularda ve kişisel alaka alanlarında kendisini yalın düzeyde ve hususları ilişkilendirerek ifade edebilir. Yaşadığı deney ve olayları anlatabilir. Hayallerini, umutlarını ve hedeflerini tanımlayabilir, plan ve görüşlerini açıklayabilir.

B2

Somut ve soyut konulu güç metinleri anne hatlarıyla anlayabilir, kendi uzmanlık alanına ait tartışmaları takip edebilir. Anne dili Almanca olanlarla alelade 1 sohbeti rahat ve akıcı 1 biçimde yürütebilir, cümleleri kurarken zorlanmaz, karşısındaki de bu cümleleri anlamakta zorlanmaz. Geniş 1 mevzu yelpazesinde kendini belli ve ayrıntılı şekilde ifade edebilir. Aktüel 1 konuyu belirli 1 yönden yorumlayabilir ve Türlü olasılıkların avantaj ve dezavantajlarını dile getirebilir.

 

YETKİN DİL KULLANIMI

C1

Geniş kapsamlı uzunca metinleri anlayabilir, neticeler Çıkartabilir. Sık sık ve tanımlı Biçimde kelime arayışlarına girmeden kendisini tabi ve akıcı 1 Biçimde ifade edebilir. Dili toplumsal yaşamında, iş hayatında, mesleki eğitiminde ve fazla öğrenimde esnek ve etkili 1 biçimde kullanabilir. Spesifik konularda kendini sistemli, kesin ve düzgün 1 biçimde ifade edebilir.

C2

Okuduğu ve duyduğu derhal derhal her şeyi basitçe anlayabilir. Yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir, bunu yapar iken gerekçe ve açıklamalarını toparlayarak sunabilir. Kendini Fazla akıcı ve ayrıntılı 1 Biçimde ifade edebilir, spesifik vaziyetlerde dahi anlatımdaki ince ayrıntıları ortaya koyabilir.

Almanca Kursu Fiyatları ve Basamakları Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin 0(224) 225 6001

Goethe Institut A1 Sınavı Hakkında Sorular

Goethe Institut A1 Sınavı Hakkında Sorular

Goethe Institut sınavı kimlere göre?

Goethe-Institut sınavları, ilgilenen herkese, Alman vatandaşılığı şartı aranmaksızın, açıktır. Almaca lisan bilgisini, yabancı lisan bilgisini ve ikinci yabancı lisan bilgisini belgelemek için tasarlanmıştır. Katılım için her imtihan için matem sınırı tavsiye edilir.

Özel durumlar karşısında sınava katılmam mümkün mü?

İmtihan merkezleri mesele, kronik hasta, bakma veya duyma manili imtihan katılımcılara, ayrı ayrı yerinde ilgilenmeyi itina gösterirler. Maninin cinsi ve derecesi imtihana kayıt esnasında kesinlikle bildirilmeli ve hekim raporuyla belgelenmelidir. İmtihan merkezleri bu vaziyetlerde saklılık prensibine uymakla mükelleftirler. Detaylı bilgi talep etmek için imtihana gireceğiniz imtihan merkezine müracaat ediniz.

Sınava ne zaman ve nerede girilir?

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle (0224) 225 60 01 telefondan irtibata geçin

Sınav zamanında sınav alanından çıkabilmek mümkün müdür?

İmtihan yerini mantıklı bir vakit için, Mesele hela gibi, terk edebilirsiniz. Bu vaziyet ‘Sınavın uygulanmasına ait tutanakta kayda geçer.

Hazırlık kurslarına katılmaksızın sınava katılabilir miyim?

İmtihana katılmak için rastgele bir kursa gitme veya bir alt seviyeden sertifika alma lüzumluluğu yoktur. Fakat imtihan merkezinin hazırlık kursunu öneri ederiz. Zira burada imtihanı geçmenizi basitleştirecek, imtihana müteveccih teknik ve lisan kabiliyetlerini edinirsiniz. Daha çok bilgi için lütfen seçtiğiniz imtihan merkezine müracaat ederek surat surata bilgi alınız.

Sınavlar hangi seviyelerde gerçekleşir?

Goethe sertifikalarının A1’den C2’ye Avrupa Dilleri Ortak Çerçevesi GER uyarınca sınıflandırılmasına ait bilgiyi buradan edinebilirsiniz

Sınav ücreti nedir?

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle (0224) 225 60 01 telefondan irtibata geçin

Goethe Instıtut tarafınca onay almış bir belge ile dil seviyesini kanıtlayabilir miyim?

Lisan kursuna, seviye tanımlama veya buna eş imtihanlara katılımı onaylayan dokümanlar yeterli sayılmaz. Yalnızca zaferli olunan A1- C2, Kleines ya da Großes Deutsches Sprachdiplom sahip olunan Almanca lisan bilgisini ispatlayan dünyanın her yerinde tanınan dokümanlardır.

Goethe Institut hangi sertifikası ile Alman üniversitelerine katılma hakkı tanınır?

Goethe Institut’ un Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom, Zentrale Oberstufenprüfung, Kleines Deutsches Sprachdiplom ya da Großes Deutsches Sprachdiplom yüksek öğrenim (Üniversite) için lüzumlu dil setifikalarıdır. Bu sertifkalara sahip olan şahıs TestDaF veya DSH imtihanlarından muhaftır.
Okumak istediğiniz üniversite ya da kısım için lüzumlu dil seviye şartlarını doğrudan üniversite ile bağlantı sağlayarak ya da www.sprachnachweis.de sitesini ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz.

Sınavlarda hangi imlalar kullanılır?

2006 senesinde tertip edilen yazım ve yazım kaideleri Goethe Institut’ un tam yazılı imtihanlarında kullanım biçimiyle bağlayıcıdır. ‘DUDEN. temel alınır. Die deutsche Rechtschreibung 2006 24. baskısından itibaren ve WAHRIG. Die deutsche Rechtschreibung (2006 dan itibaren).

Aktüel ve geçerli kaideleri bu internet sayfasından erişebilirsiniz.
Duden imla uygulamaları
Duden ürün kataloğu

Bertelsmann WAHRIG yayın programı
Alman Dil Kurumu
DUDEN dil danışmanlığı

Bir seviye ne kadar zamanda bitmektedir?

Bilme fertsel bir süreç olup, bir hayli etkene, Mesele alaka, vakit ve sunulan fırsatlardan faydalanma isteğine, bağlıdır. Bu etkenler ne kadar vakitte bir seviyeyi bitirdiğinizi tanımlar. Bir veya bir hayli lisan öğreniyorsanız Almanca’ yı daha süratli Bilirsiniz. Almancayı ülkenizde bir kursa katılarak mı yoksa Almanya’ da öğrenip öğrenmediğiniz de Fazla önemlidir. Almanya’ da ders dışında da dili devamlı dinleyerek ve konuşarak geliştirebilirsiniz. Bilme müddetinde dersin yoğunluğu da büyük Ehemmiyet taşır, Mesele yoğun ya da akşam kursları gibi. Daha çok bilgi için lütfen alakalı imtihan merkezine müracaat ederek surat surata bilgi alınız.

Sınavlarla ilgili materyal nereden bulurum?

İmtihana ait alıştırma ve bilgi materyalleri
-online alıştırma materyalı
-indirmek için materyal
-sipariş edebileceğiniz materyal
-imtihan idaremeliği ve tatbik talimatı
Size en yakın Goethe Institut kurs ofisinden de kısmen materyal temin edebilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile online sınavlara hazır olmam mümkün mü?

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle (0224) 225 60 01 telefondan irtibata geçin

Sınava kaç kez girebilirim?

İmtihanın kendisine, bir tam olarak, istediğiniz rakamda katılabilirsiniz. Detaylar, mümkün bir kısım tekerrürü için de imtihanın uygulama talimatında belirtilmiştir.

Sertifikamın geçerlilik süresi ne kadardır?

Goethe Institut A1–C2 sertifikaların geçerlilik süresi hudutsuzdur. Fakat bir hayli enstitü ve patron son iki sene içerisinde alınan sertifikaları arz eder. Zentrale Oberstufenprüfung ZOP, Kleines Deutsches Sprachdiplom KDS ve Großes Deutsches Sprachdiplom GDS sertifikaları yeni Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom 01.01.2012 de yürürlüğe girmesiyle de geçerli sayılacaktır.

Sertikam kaybolduğunda ne yapılır?

İlke olarak ikinci bir sertifika tertip edilmez.

İmtihanın kendisi 10 içerisinde yapılmışsa, imtihanına katıldığınız imtihan merkezi fiyat karşılığında bir evrak tertip edebilir.

İsim değişikliğinde yeni sertifika verilir mi?

İsim değişikliğinde, örneğin evlilik, evlat edinme boşanma vb. gibi durumlarda, ne yeni bir sertifika ne de yedek bir belge düzenlenir.
İsim değişikliği resmi bir belgeyle, örneğin doğum belgesi, evlilik cüzdanı ya da benzer bir belgeyle veya onaylanmış bir nüshası ile kanıtlanabilir.
İsmin yazılışı sınava kayıt olurken fotoğraflı kimliğe göre sınav merkezi tarafından kayda alınır. Sertifika kayda geçen bu bilgilere göre düzenlenir.

Sertifikamın aslını nerede onaylayabilirim?

Misalin üniversite emelli kullanmak istediğiniz sertifikanızı adliye, bakanlık, mektep, banka vb. resmii dairelerde onaylatabilirsiniz. Patron genellikle yetkilendirilmiş avukatlık ofislerinden alınan onaylara lüzum dinlerler.

Sertifikamı nerede istenilen dile göre çevirebilirim?

Resmi tercümeyi antlı bir çevirmen veya tercüme ofisi tarafından yaptırabilirsiniz.

Aile Birleşimi Almanca A1 Sınavı

Almanca A1 Sınavı Bilgileri

A1 Almanca, Avrupa birliğinin eğitim bölümü konseyince Yabancı yerleşim hak talep konusunda dillere göre Avrupa Birliği ülkelerinin ortak karar konusu olmuştur. Belirtilen ve şart koşulmuş standart başlama seviyesi sistemince birinci talebidir. Aile Birleşimi Almanca A1 sınav bilgileri hakkında Almanya Hükümetinin İkamet Yasasınca, 2007 yılının Ağustos ayında yasal olarak yürürlüğe konu olmuştur. Aile birleşimi Almanca a1 sınavı, Göçmenler yasasına mütakip olarak Almanya ülkesinde ikamet eden Alman yada Türk vatandaşları ile evlendikten sonra Almanya’ya yerleşme talebinde bulunan kişilere yöneliktir. Almanya konsolosluğuna vize başvurusu için gittiklerinde A1 seviyesinde Almanca bilgisi belgesi olan a1 sertifikası istenmektedir. Almanya’da ikamet edebilmek için basit düzeyde de olsa Almanca bilgisine ulaşmak hedeflenir. Bu kanunun amacı, kişinin çevreye ayak uydurabilmesi ve kendini anlatabilmesi yönündedir.

Almanca A1 Sınavı, vize talebinde arz edilen A1 seviyesinde konuşma, dinleme, okuma ve yazma beklentilerini karşıladığınızı gösterir. Sınav içeriğinde dört adet beklenti vardır ve bunlar şu şekilde listelenmektedirler;

Aile Birleşimi Almanca A1 KONUŞMA sınavı

Bu alan iki bölümden oluşmaktadır.

  • Kişinin kendini tanıtma: Sınava tabii tutulan kişi, kendisi hakkında birkaç bilgi verir ve sınava gözcü olarak katılan eğitim personeli tarafından sorulan 2 soruya cevap vermesi beklenir.
  • Kişiye Kart belirleme: Kişi ile aynı grup içerisinde olan kişilere kart seçtirilir ve kişi, kendine çıkan karta göre soru sorma ve kendine yöneltilen soruya cevap verme yetisine sahip olması gerekir.

Bu bölümde sözü geçen yeterlilikler sözlü sınavı adı altına girmektedir. Aile birleşimi Almanca a1 sınavı hakkında sınav sistemi aşağıda açıklanmış olup tarafınıza sunulmuştur.

Aile Birleşimi Almanca A1 DİNLEME sınavı

Bu sınav bölümünde yaklaşık 15 soruya tabi tutulursunuz. Kişi günlük hayatındaki konuşmaları, kısa telefon mesajlarını yada Halka yapılan anonsları anlamalı aynı zamanda ilgili şekilde, somut düzeyde soruları cevaplar. Kişi her alan için değişiklik gösteren soruları dinlemeli ve bu sorulara karşın sorular ile alakalı düzeyde cevap barındıran şıkları işaretlemelidir.

Aile Birleşimi Almanca A1 OKUMA sınavı

Kişiye sunulan yazılı kaynakları; e-mail, dergi, gazete, mesaj, mektupları, anlama, anlama dayalı cevap türetme ve gidiş, dönüş şeklinde cevaplamalıdır. Kişi kendisine sunulan afiş, ilan, not gibi ve bilgi tabloları veya yapılan duyurular benzeri içerik taşıyan mesajları okuyabilmeli. Bu bahsedilen konular ile alakalı olması kaydıyla 15 soruya yakın cevaplar vermelidir.

Aile Birleşimi Almanca A1 YAZMA sınavı

Bu alan iki bölümden oluşmaktadır.

  • Boşluk Doldurma: Kişiye duruma bağlı veya herhangi bir olayı anlatan metin yazısı verilir ve kişiden bu metin yazısına göre verilen boşlukları veya eksik yerleri doldurması istedir.
  • Mail veya Mektup Yazısı: Kişiden bir içerik hakkında kabaca en az 30 kelime olması şartı ile gündelik yaşamından veya bir durumu anlatan kısa kişisel makale yazması istenir.

Yukarıda anlatılan Okuma, Yazma ve Dinleme yazılı sınavdır.

Aile Birleşimi Almanca A1 Sınavı ve eğitimi Sonrası

+ Kişi gündelik hayatında basit soruları, yapması istenilen beklentileri, mesajları, mailleri veya telesekreter tarafından yönlendirilen mesajları, halka yapılan anonsları, kısa konuşmaları anlayabilir.

+ Yazı halinde gelen mesajlardaki, halka yapılan anonslarda ki, duyuru veya bilgi tabelalarındaki ve küçük el ilanlarındaki bilgilerden kişi, önem ve lazımlık arz eden bilgiyi anlayabilir.

+ Saat söyleme, Sayı okuma, Miktar birim belirtme ve fiyatlar hakkında bilgi verebilir aynı zamanda anlayabilir.

+ Kişi basit ve kişiye yönelik kişisel bilgiler hakkındaki doldurulması gereken yerleri doldurabilir.

+ Basit ve kısa kişisel olarak mesaj hazırlayabilir.

+ Kişi başka bir kişi ile yabancı dil konuşurken kendi şahsi bilgilerinden bahsedebilir ve karşı tarafa soru yöneltebilir.

+ Günlük hayatta bilindik sorular ve ricaları deforme edilebilir, aynı zamanda karşı yöne cevap yönlendirebilir.

Bu makalemizde Aile Birleşimi Almanca A1 Sınav Bilgileri hakkında bilgilerden bahsettik. Aktif Eğitim Merkezi kurumlarından %100 GARANTİLİ ALMANCA A1 SERTİFİKASI alabilirsiniz ve kolaylıkla Almanya İkamet izni alabilirsiniz.