• (0224) 225 60 01
 • info@aktifegitim.com.tr
 • İletişim

Almanca A1 Sertifikası

Aile Birleşiminde En Çok Vize Türkiye'ye Veriliyor

Aile Birleşiminde En Çok Vize Türkiye’ye Veriliyor

Geçtiğimiz sene aile birleşimiyle Almanya‘ya gelmek isteyen eşlerin % 32’si mecburi Almanca sınavını geçemedi.

Resmi rakamlara göre en çok vize verilenlerse belli fasıla Türk vatandaşları. Federal Alman Meclisi’nde Sol Parti’nin tanıttığı soru önergesine federal hükümet yanıt verdi. Verdiği yanıta göre, geçtiğimiz sene aile birleşimiyle Almanya’ya gelmek isteyen yabancı eşler için uygulanan lisan sınavında 12 bin şahıs başarısız oldu.

Bu çerçevede iştirakçilerin % 68’i imtihanı geçerken, % 32’siyse geçemedi.

Başarı kotalarının en iyi %50 başarı seviyesine ulaşabilen Senegal, Etiyopya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Afganistan ve Ganalı katılımcılarda Genellikle az bulunduğu kaydedildi. 2016 yılının tamamında aile birleşimi kapsamında toplam 46 bin 455 insana vize veren Almanya’nın, 2017’nin ilk yarısındaysa 26 bin 176 insana vize verdiği belirtildi.

Bu rakamlara Almanya’ya sığınan mültecilerin eşlerinin de iç bulunduğu kaydedildi. Aile birleşiminde vatandaşlarına en çok vize verilen ülkeninse belli fasıla farkla Türkiye bulunduğu kaydedildi.

GEÇME GARANTİLİ A1 SERTİFİKA KURSU

Laf konusu tatbik Kapsamında, Almanya’da yaşam sürdüren şahısların eşlerinden Almanya’ya taşınmadan Evvel “başlangıç seviyesinde Almanca bilgisine” sahip olduklarını kanıtlamaları isteniyor. Aktif Eğitim Adı altında sunmakta olduğumuz %100 GEÇME GARANTİLİ Almanya Aile Birleşimi Kursumuza katılarak hiç takılmadan ve haftalar içerisinde A1 Almanca sertifikanızı alabilir ve ailenizin yanına gidebilirsiniz.

Almanca A1 Aile Birleşimi Sınav Örnek Sorular

Almanca A1 Aile Birleşimi Sınav Örnek Sorular

START DEUTSCH A1 Sınav Soruları Örnekleri Almanca Aile Birleşimi İçin Gerekçe ve Şart gösterilen A1 Almanca Sertifikası yani başlangıç seviyesinde Almanca diline hakim olduğunuzu ispatlayan konsolosluk onaylı sertifikayı almak için taabi tutulduğunuz sınavın örnek soruları aşağıdaki örnektedir.


Schriftlicher Teil………………Mündliher teil
Hören(dinleme)……………….Sprechen (konuşma)
Lesen (okuma)
Schreiben (yazma)

HÖREN (DİNLEME)
Hören (dinleme) ,3 bölümden oluşmakta olup 15 soru barındırmaktadır.
1. Alan 6 test sorusundan meydana gelir. Günlük yaşamdan konuşmalar 2 kez dinletilmektedir.Problemin yanıtı konuşmanın içersinde bulunup soruda verilen 3 şıktan(a ,b ya da c) hangisi doğru ise işaretlenmelidir.


Beispiel: Was möchte die Frau essen?
a)pommes………. b)Hamburger ……….c)Obstsalat


2. Alan 4 doğru-hatalı(richtig-falsch) sorusundan oluşmaktadır.Bu bölümde dinleme 1 kez yapılır ve soruda verilen ifadenin dinlemeye göre doğru olup olmadığı bulunur.
Beispiel:Steigen Sie bitte Linken Seite aus! ……….richtig…………falsch


3. Alan 5 test sorusu bulunuyor.Bu bölümde kısa telefon görüşmeleri 2 kez dinletilmektedir.Soruda dilenen bilgilerin dinlemelerden bulunup şıklardan (a,b ya da c)hangisi
doğru ise işaretlenmesi istenir.
Beispiel: Wo treffen sich die Freunde?
a)zu Hause……….. b)vor der Bank …………… c)im Kino
4. Alan ise günlük konuşmalar üstüne dinlediğini anlama yeteneğine ölçülmektedir.


LESEN (OKUDUĞUNU ANLAMA)
Lesen (okuma ) ,3 bölümden oluşmaktadır.Bu bölümde okuduğunu anlama kabiliyeti ölçülmektedir.
Birinci alan 5 richtig- falsch (doğru-hatalı) sorularından oluşmaktadır.İki metin verilir soruların metinlere göre richtig( doğru) ya da falsch( hatalı) şekilde işaretlenir.
Beispiel:
Hallo Helga,
ich habe sehr eilig, deshalb antworte ich nur ganz kurz auf Deine Mail. Natürlich möchte ich Dich am Sonntag in Hamburg sehen! Wann ich genau ankomme, weiß ich leider nicht. Machen


wir es doch so: Treffpunkt ist der Domplatz, am Eingang zum Dom, um 16:00 Uhr. Alles klar?
Deine Karin
1) Karin will sich mit Lena treffen……….richtig …………………….falsch
2)Sie treffen sich am Wochenende.……..richtig……………………..falsch


Ikinci alan A ya da B 2 şıklı sorulardan oluşmaktadır.5 soru barındırmaktadır.soruda verilen yönergeye göre hangi şık uygunsa onu bulmam istenir.
Beispiel: Sie wollen in Hamburg Urlaub machen.
…….Wo bekommen Sie Informationen?
……..a)www.bayern.de………………………..b)www.hamburg.com
………..Wochenmarkt in München…………….Die Interessantesten Reisezielen
………..Die besten Sonderangebote…………..Die besten Hotels
………..Einkaufen in Bayern…………………….Die schönsten Biergärten


Üçüncü alan ufak duyuru metinleri barındırmaktadır. 5 richtig(doğru)- falsh(hatalı) test sorularından oluşmaktadır.soruda verilen ifadenin duyuru metnine göre doğru olup olmadığı bulunur.
Beispiel:…….Am Bahnhof
……………….Wegen Reparaturarbeiten fahren von Gleis 3 und 4 heute keine Züge.
……………….Informationen in der Bahnhofshalle
Frage : Gleis 3 und 4 sind heute geschlossen.…….richtig…………….falsch


SCHREIBEN (YAZMA)

İki bölümden oluşur
1) Formular….(form)
2) Brief……….(name)


Teil 1
….Beispiel:
Ihr Freund Abbad Hassan kommt aus Marokko.Er ist neu in Berlin.er ist Arbeiter .Er wohnt mit seiner Frau seit 2 monaten in Berlin.Seine Telefonnummer ist 1477898903
Füllen sie für Ihren Freund die fehlenden Informationen in das Formular aus.
Name:……………………..(1)
Wohnort:…………………..(2)
Land :………………………(3)
Beruf:……………………….(4)
Seit wann wohnen Sie in Berlin?………………………(5)


Teil 2
Bu bölümde 1 yönerge verilir ve bu yönergeye göre name yazılması istenir.
……Beispiel:
Sie möchten im Sommer nach Rostock reisen.Schreiben Sie ans Reisebüro:
-Warum?……………..-Reise/wann?…………….-Informationen über Rostock?


SPRECHEN (Konuşma)

3 Bölümden meydana gelir.
….Teil 1 (alan 1)
sich vorstellen (kendini tanıtma)
buchstabieren (kodlama)


…..Teil 2
Um Informationen bitten und Informationen geben.
(bu bölümde temalı kartlar üzerinde soru yanıt yoluyla bilgi alış-verişi yapılır)
….Beispiel:
….Thema: essen und trinken
…………….Pommes

F:Essen Sie gerne Pommes?
A:Ja, ich esse gerne Pommes.


….Teil 3
Üçüncü bölümde resimli kartlar üzerinde ricada bulunuruz.
……Beispiel:
Resmin üzerinde 1 bardak meyve suyu vardır
F:Könnten Sie mir bitte ein Glas Saft holen?
A:Ja,sofort.

Almanca Kurs Fiyatları ve Basamakları

Almanca Kurs Fiyatları ve Basamakları

Almanca Kurs Fiyatları ve Basamakları

SINIRLI DİL KULLANIMI

A1

Somut ihtiyaçları karşılamaya müteveccih, fazla sık sarf edilen ifade şekillerini ve yalın cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir, diğer şahıslara kişisel sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara karşılık verebilir (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları, nelerden hoşlandıkları vb.). Karşısındakiler yavaş ve anlaşılır konuşur ve muavin olurlarsa, onlarla yalın Biçimde anlaşabilir.

A2

Dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça sarf edilen deyimleri anlayabilir. (kişinin kendisi, ailesi, alış veriş, iş ve yakın Etrafı ile alakalı bulgular gibi). Yabancı olmadığı yalın ve sıkça karşılaşılan vaziyetlerde bağlantı kurabilir. Yalın ifadelerle nereli olduğunu, eğitimini, yakın çevresini ve somut ihtiyaçlarını anlatabilir.

 

BAĞIMSIZ DİL KULLANIMI

B1

İş, mektep, boş vakit gibi kendisine yabancı olamayan konuların ölçümlü dille ifade edilmesi durumunda, anlatılanları anne hatlarıyla anlayabilir. Seyahatlerde, Almanca’nın konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir. Bildiği konularda ve kişisel alaka alanlarında kendisini yalın düzeyde ve hususları ilişkilendirerek ifade edebilir. Yaşadığı deney ve olayları anlatabilir. Hayallerini, umutlarını ve hedeflerini tanımlayabilir, plan ve görüşlerini açıklayabilir.

B2

Somut ve soyut konulu güç metinleri anne hatlarıyla anlayabilir, kendi uzmanlık alanına ait tartışmaları takip edebilir. Anne dili Almanca olanlarla alelade 1 sohbeti rahat ve akıcı 1 biçimde yürütebilir, cümleleri kurarken zorlanmaz, karşısındaki de bu cümleleri anlamakta zorlanmaz. Geniş 1 mevzu yelpazesinde kendini belli ve ayrıntılı şekilde ifade edebilir. Aktüel 1 konuyu belirli 1 yönden yorumlayabilir ve Türlü olasılıkların avantaj ve dezavantajlarını dile getirebilir.

 

YETKİN DİL KULLANIMI

C1

Geniş kapsamlı uzunca metinleri anlayabilir, neticeler Çıkartabilir. Sık sık ve tanımlı Biçimde kelime arayışlarına girmeden kendisini tabi ve akıcı 1 Biçimde ifade edebilir. Dili toplumsal yaşamında, iş hayatında, mesleki eğitiminde ve fazla öğrenimde esnek ve etkili 1 biçimde kullanabilir. Spesifik konularda kendini sistemli, kesin ve düzgün 1 biçimde ifade edebilir.

C2

Okuduğu ve duyduğu derhal derhal her şeyi basitçe anlayabilir. Yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir, bunu yapar iken gerekçe ve açıklamalarını toparlayarak sunabilir. Kendini Fazla akıcı ve ayrıntılı 1 Biçimde ifade edebilir, spesifik vaziyetlerde dahi anlatımdaki ince ayrıntıları ortaya koyabilir.

Almanca Kursu Fiyatları ve Basamakları Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin 0(224) 225 6001

Almanca Öğrenmek İçin 19 Sebep

Almanca Öğrenmek İçin 19 Sebep

Bu yazımızda sizlere Almanca Öğrenmek İçin 19 Sebep söyleyeceğiz..

 1. Almanca konuşan iş ortaklarınızla Almanca bağlantı kurmanız iş ilişkilerinin daha iyi olmasını sağlar, bunun vasıtası ile de etkili 1 iletişimin yolunu açıp başarıya götürür.
 2. Almanca bilmeniz, ülkenizde ve başka ülkelerdeki Alman şirketlerinde çalışma şansınızı artırır. Almancayı iyi derecede bilmeniz, küresel iş ilişkilerine sahip 1 patron için verimli 1 çalışan olmanızı sağlar.
 3. Almanca konuşulan ülkelerden gelen turistler Fazla seyahat eder ve tatilde başka Diyar turistlerine göre daha Fazla para harcarlar. Almanca konuşan personel ve Almanca turist rehberleriyle karşılaşmaktan Fazla memnun olurlar.
 4. Almanca dünyanın en Mühim ikinci ilim dilidir. Almanya, inceleme ve geliştirme bölümünde dünyada üçüncü sırada yer alır ve yabancı ilim insanlarına inceleme bursları verir.
 5. Medya, bağlantı ve bilişim alanındaki ilerlemeler Fazla dilli 1 iletişimi mecburi kılar. 1 sıra Mühim İnternet sayfası Almancadır. Almanya, kitap basımında 87 Diyar ortasında, Hindistan, İngiltere, ABD, Tür ve Rusya’dan sonra, 6. sırada yer alır. Bu sebeple, Almanca bilmeniz daha çok bilgiye ulaşmanızı sağlar.
 6. Almanca öğrenmek, Almanca konuşulan ülkelerin Fazla kültürlü toplumlarının hayatı, istekleri ve hayallerine ait 1 nazar kazanmak anlamına gelmektedir.
 7. Almanca vasıtası ile seyahat deneyimlerinizi sadece Almanca konuşulan ülkelerde değil, Avrupa’nın başka bütün ülkelerinde, Genellikle de Şark Avrupa’da zenginleştirebilirsiniz.
 8. Almanca, Goethe, Kafka, Mozart, Bach ve Beethoven’in dilidir. Bu dehaların eserlerini Almanca şekilde okumanın ve/ve ya dinlemenin hazzına varın.
 9. Almanya Fazla rakamda fazla Tahsil bursu sağlar. Yabancı gençler için Hususi 1 çalışma vizesi, belirli mesleklerde çalışma izni için de Hususi programlar bulunmaktadır.
 10. Almanya ile dünyanın pek Fazla ülkesi ortasında Talebe değişim anlaşmaları bulunmaktadır.
 11. Dünyada 180 milyon şahıs Almanca konuşuyor
 12. Almanca 2. İnternet dili
 13. Almanca Avrupa Birliğinde en Fazla konuşulan dil
 14. Almanca yazılmış bilimsel yazı sayısı dünya çapında 2. sırada
 15. Almanya kitap yayınlarında dünyada 3. sırada
 16. Almanca iş imkanları kazandırıyor
 17. Almanca Goethe, Nietzsche, Kafka, Mozart, Bach, Beethoven, Freud ve Einstein’ın dili
 18. Alman ekonomisi dünyada 3. sırada ve 1 numaralı dışsatım oluşturan ülke
 19. Almanca öğrenmek başka yabancı dillerden daha güç değil

kaynak
goethe.de
unitutor.de

A1 Almanca Sertifikası Nedir?

Almanca A1 Sertifikası Nedir?

Almanca A1 Sertifikası Nedir?

A1 Almanca Sertifikası, Avrupa Birliği Eğitim Konseyinin Dillere Ait Avrupa Müşterek Referans Kapsamında belirlemiş bulunduğu standart seviye sisteminin birinci basamağıdır.

Federal Almanya Cumhuriyeti İkamet Yasası doğrultusunda Ağustos 2007’de yürürlüğe giren Göçmenler yasasına göre Almanya’da ikamet eden Türk ya da Alman vatandaşı ile evlenip Almanya’ya göç etmek isteyen eşler, vize başvurusunda bulunurken A1 düzeyinde 1 Almanca bilgisi belgelemek zorundadırlar. Aile birleşimiyle Almanya’ya gidecek şahısların bu yasayla yalın 1 Biçimde de olsa kendilerini ifade edebilmeleri ve hayat sürdürdükleri ortama ahenk sağlamaları amaçlanmaktadır.

Almanca A1 İmtihanı, vize başvurusunda arzulanan A1 düzeyinde okuma-yazma-dinleme ve konuşma kabiliyetlerini ve lisan bilgilerini gösterir belgenin düzenlendiği 1 sınavdır.

İmtihan, dört lisan yetisini ölçecek Biçimde dört bölümden oluşmaktadır;

1. Dinlediğini anlama (Hören):

15 soruyu kapsayan bu bölümde; günlük yaşamdaki konuşmalar, Hususi telefon mesajları ya da hoparlörle kamuya meydana getirilen duyuruları dinlenir ve bunlarla alakalı şekilde, gerçeğe yakın soruları cevaplandırılır.
Katılımcı her soru için değişik 1 diyalog dinler ve şıklar arasından doğru alternatifi işaretlemesi lazım olur. Toplam puan Kıymeti 24.90‘dır.

2. Okuduğunu anlama (Lesen):

Mail, name, gazete ve ya mail ilanları, gidiş-geliş tarifeleri, afiş, kısa notlar, ufak ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi kısa metinler okunur, bunlarla alakalı 15 soru cevaplandırılır. Toplam puan Kıymeti 24.90‘dır.

3. Yazma (Schreiben):

İki aşamadır.

   1. Form doldurma: Rastgele 1 durumu anlatan 1 metin verilir ve metne bağlı kalarak formdaki beş eksik bilgi doldurulmalıdır.
   2. Name yazma: ıçeriği anne hatlarıyla verilir ve 30 sözcüklerin altında olmaması kaydıyla yaşamdan olağan 1 hale ait kısa kişisel 1 metin yazılır. Toplam puan Kıymeti 24.90‘dır.
    Yukarda açıklanan 3 alan yazılı takım sınavıdır ve 65 dakika sürer.

4. Konuşma (Sprechen):

İki aşamadır.

 1. Kendini tanıtma: imtihana katılan şahıs kendisi ile ilgili bulgular verir ve imtihan gözcüsü doğrulusunda katılımcının kendisi ile ilgili sorulan 2 ve ya 3 soruyu da cevaplandırılmalıdır.
 2. Kart çekme: gruptaki katılımcılara sırayla olmak üzere toplam 4 kart çektirilir. Kişinin kartta Tespit edilen kelimeye göre soru sorabilme ve ötekiler doğrulusunda sorulan soruya yanıt verebilme yetisi Tespit edilir.
  Bu alan, 3-4 kişiden meydana gelen sözlü takım sınavıdır. Vakit 15 dakikadır. İmtihan toplam 80 dakika sürer.

İmtihan için eğitim aldıktan ve imtihanı başardıktan sonra;

 • Günlük yaşamda son derece yalın soruları, talimatları ve mesajları ve aynı sürede telesekreterdeki mesajları,
 • kamuya meydana getirilen duyuruları ve kısa konuşmaları anlayabilirsiniz,
 • Yazılı kısa mesajlardan, kamuya müteveccih bilgi levhalarından ve ufak ilanlardan sizin için Mühim olan verileri alabilirsiniz,
 • Rakamları, miktarları, saatleri ve fiyatları söyleyebilir ve anlayabilirsiniz,
 • Yalın ve kişisel verilere müteveccih formları doldurabilirsiniz,
 • Kısa kişisel iletiler yazabilirsiniz,
 • Konuşma sırasında kendinizi tanıtabilir ve şahsınıza müteveccih yalın soruları cevaplandırabilirsiniz,
 • Günlük yaşamda alışılmış soruları ve ricaları formüle edebilir ve bunlara karşılık verebilirsiniz.

Almanca A1 Kursumuz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayarak Bizi Arayabilirsiniz.

Goethe Institut A1 Sınavı Hakkında Sorular

Goethe Institut A1 Sınavı Hakkında Sorular

Goethe Institut sınavı kimlere göre?

Goethe-Institut sınavları, ilgilenen herkese, Alman vatandaşılığı şartı aranmaksızın, açıktır. Almaca lisan bilgisini, yabancı lisan bilgisini ve ikinci yabancı lisan bilgisini belgelemek için tasarlanmıştır. Katılım için her imtihan için matem sınırı tavsiye edilir.

Özel durumlar karşısında sınava katılmam mümkün mü?

İmtihan merkezleri mesele, kronik hasta, bakma veya duyma manili imtihan katılımcılara, ayrı ayrı yerinde ilgilenmeyi itina gösterirler. Maninin cinsi ve derecesi imtihana kayıt esnasında kesinlikle bildirilmeli ve hekim raporuyla belgelenmelidir. İmtihan merkezleri bu vaziyetlerde saklılık prensibine uymakla mükelleftirler. Detaylı bilgi talep etmek için imtihana gireceğiniz imtihan merkezine müracaat ediniz.

Sınava ne zaman ve nerede girilir?

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle (0224) 225 60 01 telefondan irtibata geçin

Sınav zamanında sınav alanından çıkabilmek mümkün müdür?

İmtihan yerini mantıklı bir vakit için, Mesele hela gibi, terk edebilirsiniz. Bu vaziyet ‘Sınavın uygulanmasına ait tutanakta kayda geçer.

Hazırlık kurslarına katılmaksızın sınava katılabilir miyim?

İmtihana katılmak için rastgele bir kursa gitme veya bir alt seviyeden sertifika alma lüzumluluğu yoktur. Fakat imtihan merkezinin hazırlık kursunu öneri ederiz. Zira burada imtihanı geçmenizi basitleştirecek, imtihana müteveccih teknik ve lisan kabiliyetlerini edinirsiniz. Daha çok bilgi için lütfen seçtiğiniz imtihan merkezine müracaat ederek surat surata bilgi alınız.

Sınavlar hangi seviyelerde gerçekleşir?

Goethe sertifikalarının A1’den C2’ye Avrupa Dilleri Ortak Çerçevesi GER uyarınca sınıflandırılmasına ait bilgiyi buradan edinebilirsiniz

Sınav ücreti nedir?

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle (0224) 225 60 01 telefondan irtibata geçin

Goethe Instıtut tarafınca onay almış bir belge ile dil seviyesini kanıtlayabilir miyim?

Lisan kursuna, seviye tanımlama veya buna eş imtihanlara katılımı onaylayan dokümanlar yeterli sayılmaz. Yalnızca zaferli olunan A1- C2, Kleines ya da Großes Deutsches Sprachdiplom sahip olunan Almanca lisan bilgisini ispatlayan dünyanın her yerinde tanınan dokümanlardır.

Goethe Institut hangi sertifikası ile Alman üniversitelerine katılma hakkı tanınır?

Goethe Institut’ un Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom, Zentrale Oberstufenprüfung, Kleines Deutsches Sprachdiplom ya da Großes Deutsches Sprachdiplom yüksek öğrenim (Üniversite) için lüzumlu dil setifikalarıdır. Bu sertifkalara sahip olan şahıs TestDaF veya DSH imtihanlarından muhaftır.
Okumak istediğiniz üniversite ya da kısım için lüzumlu dil seviye şartlarını doğrudan üniversite ile bağlantı sağlayarak ya da www.sprachnachweis.de sitesini ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz.

Sınavlarda hangi imlalar kullanılır?

2006 senesinde tertip edilen yazım ve yazım kaideleri Goethe Institut’ un tam yazılı imtihanlarında kullanım biçimiyle bağlayıcıdır. ‘DUDEN. temel alınır. Die deutsche Rechtschreibung 2006 24. baskısından itibaren ve WAHRIG. Die deutsche Rechtschreibung (2006 dan itibaren).

Aktüel ve geçerli kaideleri bu internet sayfasından erişebilirsiniz.
Duden imla uygulamaları
Duden ürün kataloğu

Bertelsmann WAHRIG yayın programı
Alman Dil Kurumu
DUDEN dil danışmanlığı

Bir seviye ne kadar zamanda bitmektedir?

Bilme fertsel bir süreç olup, bir hayli etkene, Mesele alaka, vakit ve sunulan fırsatlardan faydalanma isteğine, bağlıdır. Bu etkenler ne kadar vakitte bir seviyeyi bitirdiğinizi tanımlar. Bir veya bir hayli lisan öğreniyorsanız Almanca’ yı daha süratli Bilirsiniz. Almancayı ülkenizde bir kursa katılarak mı yoksa Almanya’ da öğrenip öğrenmediğiniz de Fazla önemlidir. Almanya’ da ders dışında da dili devamlı dinleyerek ve konuşarak geliştirebilirsiniz. Bilme müddetinde dersin yoğunluğu da büyük Ehemmiyet taşır, Mesele yoğun ya da akşam kursları gibi. Daha çok bilgi için lütfen alakalı imtihan merkezine müracaat ederek surat surata bilgi alınız.

Sınavlarla ilgili materyal nereden bulurum?

İmtihana ait alıştırma ve bilgi materyalleri
-online alıştırma materyalı
-indirmek için materyal
-sipariş edebileceğiniz materyal
-imtihan idaremeliği ve tatbik talimatı
Size en yakın Goethe Institut kurs ofisinden de kısmen materyal temin edebilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile online sınavlara hazır olmam mümkün mü?

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle (0224) 225 60 01 telefondan irtibata geçin

Sınava kaç kez girebilirim?

İmtihanın kendisine, bir tam olarak, istediğiniz rakamda katılabilirsiniz. Detaylar, mümkün bir kısım tekerrürü için de imtihanın uygulama talimatında belirtilmiştir.

Sertifikamın geçerlilik süresi ne kadardır?

Goethe Institut A1–C2 sertifikaların geçerlilik süresi hudutsuzdur. Fakat bir hayli enstitü ve patron son iki sene içerisinde alınan sertifikaları arz eder. Zentrale Oberstufenprüfung ZOP, Kleines Deutsches Sprachdiplom KDS ve Großes Deutsches Sprachdiplom GDS sertifikaları yeni Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom 01.01.2012 de yürürlüğe girmesiyle de geçerli sayılacaktır.

Sertikam kaybolduğunda ne yapılır?

İlke olarak ikinci bir sertifika tertip edilmez.

İmtihanın kendisi 10 içerisinde yapılmışsa, imtihanına katıldığınız imtihan merkezi fiyat karşılığında bir evrak tertip edebilir.

İsim değişikliğinde yeni sertifika verilir mi?

İsim değişikliğinde, örneğin evlilik, evlat edinme boşanma vb. gibi durumlarda, ne yeni bir sertifika ne de yedek bir belge düzenlenir.
İsim değişikliği resmi bir belgeyle, örneğin doğum belgesi, evlilik cüzdanı ya da benzer bir belgeyle veya onaylanmış bir nüshası ile kanıtlanabilir.
İsmin yazılışı sınava kayıt olurken fotoğraflı kimliğe göre sınav merkezi tarafından kayda alınır. Sertifika kayda geçen bu bilgilere göre düzenlenir.

Sertifikamın aslını nerede onaylayabilirim?

Misalin üniversite emelli kullanmak istediğiniz sertifikanızı adliye, bakanlık, mektep, banka vb. resmii dairelerde onaylatabilirsiniz. Patron genellikle yetkilendirilmiş avukatlık ofislerinden alınan onaylara lüzum dinlerler.

Sertifikamı nerede istenilen dile göre çevirebilirim?

Resmi tercümeyi antlı bir çevirmen veya tercüme ofisi tarafından yaptırabilirsiniz.

Goethe Institut Almanca A1 Sertifika Sınavı

Goethe Institut Almanca A1 Sertifika

Goethe Institut Almanca A1 Sertifikası Almanya ülkesine Evlendikten sonra yerleşmek isteyen bireyler için istenen bir belgedir. Almanya’da yaşamakta olan Alman veya Türk bir eş ile evlendikten sonra eşinin yanında oturma izni almak için Almanca A1 Sertifikası almak şart koşulmaktadır. Almanya hükümeti, Almanca A1 Sertifikasını belirlenmiş veya Konsolosluk tarafından onaylanmış kurumlardan almanızı istemektedir. Aksi bir durumda farklı yerlerden veya onay almamış kurumlardan alınan Sertifika tamamen geçersiz sayılmaktadır. Aktif Eğitim adı altında sizlere sunmakta olduğumuz A1 almanca Sertifika kursumuz KONSOLOSLUK ONAYLI bir kurumdur. Bu sebep ile kurumumuz aracılığı ile alacağınız A1 sertifikası Almanya hükümeti tarafından kabul görmektedir. Konsolosluk onaylı sunduğumuz Almanca A1 kursumuza çok makul fiyatlarda kayıt yaptırabilirsiniz.

Almanya Aile Birleşimi sebebi ile almanız gereken A1 Sertifikası hakkında, Goethe Institut onaylı kurumumuzu arayarak (224 225 6001) bilgi alabilirsiniz. Kursumuza başvuru yapacak öğrencilerimiz başvuru yapmadan veya daha önceden arayarak Almanca A1 Sertifika sınavı tarihleri hakkında bilgi almalarını öneriyoruz. Almanca A1 Sertifikası sınavı tarihleri fazla müracaat olduğundan dolayı istediğiniz tarihte olmayabilir. Bu sebeple öğrencilerimiz kurs başlamadan 2 ay önceden randevu almaya çalışmalarını tavsiye ediyoruz. Aksi bir durumda kurs bitiminden sonra sınav tarihini beklemek zorunda kalabilirsiniz. Sizlere sunmakta olduğumuz Almanca A1 Sertifikası kursumuz Konsolosluk onaylıdır ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Aktif Eğitim kurumu adı altında kurs hizmeti sağlanmaktadır.

Goethe Institut Hakkında

Goethe Institut Almanca A1 Sertifikası almak isteyen bireylerin kursumuza müracaat etmesi yeterli olacaktır. Bunun dışında Almanya Aile Birleşimi için bazı yerine getirilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bu hususların ne olduğunu öğrenmek için lütfen Almanya Aile Birleşimi Vizesi adlı konumuza göz atınız. O konumuzda sizlere Aile Birleşimi hakkında geniş yelpazeli bilgi verdik ve başvurmadan önce mutlaka yerine getirilmesi gereken konuların tümünü anlattık. Kafanıza takılan bir başka konu olur ise lütfen yukarıda belirttiğimiz numaradan bizlere ulaşın ve bilgi alın. Goethe Institut Almanca A1 Sertifikası hizmetimizde öğrencilerimizin tamamı memnun olması için uğraşmaktayız. Sizlere Sertifika verdikten sonra Almanya’ya yerleşene kadar destek veriyoruz ve her konuda yanınızda duruyoruz. Yani bizden aldığınız kurs hizmeti kurs günü dolana kadar değil Almanya’ya yerleşene kadar sürmektedir. Bu yapmış olduğumuz destek hizmeti sizlerin güvenini kazanmak için yapılmaktadır. Almanya Aile Birleşimi başvurusu yapacak kişilerin mutlaka sitemizdeki tüm yazılarak göz atmalarını talep etmek zorundayız. Bu konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmanız sizlerin avantajınadır.
Bu kadar geniş hizmet sağlamamız bizleri Türkiye’de A1 Sertifikası kursu sağlayan kurumlar arasında birinci sıraya oturtmuş durumda.

A1 Sertifikası

A1 Sertifikası

Almanya’ya eşinin yanına veya ailesinin yanına ikamet etmek için vize alımında Almanya ülkesi tarafından İkamet Çevresinde bireyden istenilen belgeye A1 Sertifikası denmektedir. Bireyin yabancı dili az da olsa birinci seviyede bildiğini kanıtlamak için konsolosluğa sunulan bir belgedir. Kişinin ülkeye daha kolay ayak uydurabilmesi, derdini anlatabilmesi, yabancılık çekmemesi amacı ile Almanya ülkesi tarafından İkamet izni alanında bir çalışmadır.

A1 sertifikası hizmeti

Almanya Konsolosluğu, Aktif Eğitim adı altında verilen A1 Sertifikası, Aile Birleşimi vizesi almakta kabul etmektedir. Onaylı olarak vermekte olduğumuz sertifika ile beraber Aile Birleşiminde sizleri Almanya’ya yerleştirene kadar yanınızda duruyoruz. Sizlere vereceğimiz sertifika ile konsolosluğa başvuru yapabilir ve vizenizi gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Aile Birleşimi sınavı için Bursa’dan başka bir şehire gitmenize gerek yok veya bilmediğiniz şehir dışı yerlerde sınava girmenize gerek yoktur, Bursa’nın göbeğinde olan Aktif Eğitim ofisimizde öğrencilerimizi dersliklerde hızlı ve kolay şekilde sınava hazırlıyoruz. Aynı şekilde Aile Birleşimi sınavına giriyorsunuz ve %100 GEÇME GARANTİLİ kursumuz sayesinde kesinlikle sınavdan 60 puan ve üstü alıyorsunuz.

Şimdiye kadar birçok kişiye Aile Birleşimi kursu hizmeti sağladık ve Almanya’ya yollamış bulunmaktayız. Almanya Aile Birleşimi kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizlerle (0224) 225 60 01 nolu irtibata geçin. Alanında uzmanlaşmış ekip kadromuz ile öğrencilerimize kolay bir şekilde eğitim vermek için okuma, yazma, konuşma eğitim üçgeni kapsamında eğitim vermekteyiz.
Aile Birleşimi Sistemi ile eşinize veya ailenize kavuşmak için Aktif Eğitimi seçin.

Aile Birleşimi Almanca A1 Sınavı

Almanca A1 Sınavı Bilgileri

A1 Almanca, Avrupa birliğinin eğitim bölümü konseyince Yabancı yerleşim hak talep konusunda dillere göre Avrupa Birliği ülkelerinin ortak karar konusu olmuştur. Belirtilen ve şart koşulmuş standart başlama seviyesi sistemince birinci talebidir. Aile Birleşimi Almanca A1 sınav bilgileri hakkında Almanya Hükümetinin İkamet Yasasınca, 2007 yılının Ağustos ayında yasal olarak yürürlüğe konu olmuştur. Aile birleşimi Almanca a1 sınavı, Göçmenler yasasına mütakip olarak Almanya ülkesinde ikamet eden Alman yada Türk vatandaşları ile evlendikten sonra Almanya’ya yerleşme talebinde bulunan kişilere yöneliktir. Almanya konsolosluğuna vize başvurusu için gittiklerinde A1 seviyesinde Almanca bilgisi belgesi olan a1 sertifikası istenmektedir. Almanya’da ikamet edebilmek için basit düzeyde de olsa Almanca bilgisine ulaşmak hedeflenir. Bu kanunun amacı, kişinin çevreye ayak uydurabilmesi ve kendini anlatabilmesi yönündedir.

Almanca A1 Sınavı, vize talebinde arz edilen A1 seviyesinde konuşma, dinleme, okuma ve yazma beklentilerini karşıladığınızı gösterir. Sınav içeriğinde dört adet beklenti vardır ve bunlar şu şekilde listelenmektedirler;

Aile Birleşimi Almanca A1 KONUŞMA sınavı

Bu alan iki bölümden oluşmaktadır.

 • Kişinin kendini tanıtma: Sınava tabii tutulan kişi, kendisi hakkında birkaç bilgi verir ve sınava gözcü olarak katılan eğitim personeli tarafından sorulan 2 soruya cevap vermesi beklenir.
 • Kişiye Kart belirleme: Kişi ile aynı grup içerisinde olan kişilere kart seçtirilir ve kişi, kendine çıkan karta göre soru sorma ve kendine yöneltilen soruya cevap verme yetisine sahip olması gerekir.

Bu bölümde sözü geçen yeterlilikler sözlü sınavı adı altına girmektedir. Aile birleşimi Almanca a1 sınavı hakkında sınav sistemi aşağıda açıklanmış olup tarafınıza sunulmuştur.

Aile Birleşimi Almanca A1 DİNLEME sınavı

Bu sınav bölümünde yaklaşık 15 soruya tabi tutulursunuz. Kişi günlük hayatındaki konuşmaları, kısa telefon mesajlarını yada Halka yapılan anonsları anlamalı aynı zamanda ilgili şekilde, somut düzeyde soruları cevaplar. Kişi her alan için değişiklik gösteren soruları dinlemeli ve bu sorulara karşın sorular ile alakalı düzeyde cevap barındıran şıkları işaretlemelidir.

Aile Birleşimi Almanca A1 OKUMA sınavı

Kişiye sunulan yazılı kaynakları; e-mail, dergi, gazete, mesaj, mektupları, anlama, anlama dayalı cevap türetme ve gidiş, dönüş şeklinde cevaplamalıdır. Kişi kendisine sunulan afiş, ilan, not gibi ve bilgi tabloları veya yapılan duyurular benzeri içerik taşıyan mesajları okuyabilmeli. Bu bahsedilen konular ile alakalı olması kaydıyla 15 soruya yakın cevaplar vermelidir.

Aile Birleşimi Almanca A1 YAZMA sınavı

Bu alan iki bölümden oluşmaktadır.

 • Boşluk Doldurma: Kişiye duruma bağlı veya herhangi bir olayı anlatan metin yazısı verilir ve kişiden bu metin yazısına göre verilen boşlukları veya eksik yerleri doldurması istedir.
 • Mail veya Mektup Yazısı: Kişiden bir içerik hakkında kabaca en az 30 kelime olması şartı ile gündelik yaşamından veya bir durumu anlatan kısa kişisel makale yazması istenir.

Yukarıda anlatılan Okuma, Yazma ve Dinleme yazılı sınavdır.

Aile Birleşimi Almanca A1 Sınavı ve eğitimi Sonrası

+ Kişi gündelik hayatında basit soruları, yapması istenilen beklentileri, mesajları, mailleri veya telesekreter tarafından yönlendirilen mesajları, halka yapılan anonsları, kısa konuşmaları anlayabilir.

+ Yazı halinde gelen mesajlardaki, halka yapılan anonslarda ki, duyuru veya bilgi tabelalarındaki ve küçük el ilanlarındaki bilgilerden kişi, önem ve lazımlık arz eden bilgiyi anlayabilir.

+ Saat söyleme, Sayı okuma, Miktar birim belirtme ve fiyatlar hakkında bilgi verebilir aynı zamanda anlayabilir.

+ Kişi basit ve kişiye yönelik kişisel bilgiler hakkındaki doldurulması gereken yerleri doldurabilir.

+ Basit ve kısa kişisel olarak mesaj hazırlayabilir.

+ Kişi başka bir kişi ile yabancı dil konuşurken kendi şahsi bilgilerinden bahsedebilir ve karşı tarafa soru yöneltebilir.

+ Günlük hayatta bilindik sorular ve ricaları deforme edilebilir, aynı zamanda karşı yöne cevap yönlendirebilir.

Bu makalemizde Aile Birleşimi Almanca A1 Sınav Bilgileri hakkında bilgilerden bahsettik. Aktif Eğitim Merkezi kurumlarından %100 GARANTİLİ ALMANCA A1 SERTİFİKASI alabilirsiniz ve kolaylıkla Almanya İkamet izni alabilirsiniz.

 

 

 

Almanca A1 Sertifikası Dil Kursu

Almanca Aile Birleşimi Kursu

Aile birleşimi ile Almanya’ya gidecekler! Yalnızca 20 günde Almanca A1 sertifikanızı garanti ediyor; Şehir dışından gelenlere konaklama imkanı sunuyor; Ayrıca vize işlemlerinizi de ücretsiz yapıyoruz! Almanya’ya Giden Yol Aktif Eğitim Merkezi‘nden Geçer!

HAFTA İÇİ KURSLAR

Kurs Başlama Tarihi Kontenjan
04 Mart 2024 10
01 Nisan 2024 10
29 Nisan 2024 10
27 Mayıs 2024 10

KURS DETAYLARI

Ders Günleri Günlük Ders Saati Haftalık Ders Saati Toplam Ders Saati
Haftada 5 Gün 4 20+40 120
Hemen Kayıt Olmak İçin Bizi Arayın 0(224) 225 6001

SINAV TAKVİMİ

Sınav Tarihleri
Haftanın Her Günü

Çalışanlar için hafta içi akşam 19:00-22:00 arası gece gruplarımız da 5 haftada aynı eğitimi alabilirsiniz. Hafta sonu gruplarımız da mevcuttur. Tüm gruplarımızda toplam 120+ saat ders verilmektedir. Hafta için gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonu gündüz programımızdaki her şey aynı şekilde geçerlidir. Gruplarda  öğrenci sayısı max. 10 dur.

Almanca A1 Sertifika Sınavı, Almanya’ya aile birleşimi sebebi ile gitmek isteyen Türkiye vatandaşlarının bitirmesi istenildiği, Goethe Institut tarafınca yapılan ve Avrupa dillerinin aynı çerçevedeki programı takibinde temel seviyeye eşitlik gösteren Almanca A1 dili sınavıdır. Almanya ülkesine girmek isteyenler için, Almanya konsolosluğu tarafından denetimi sağlanan vize işlemlerinde şart koşulan A1 sertifikasını sizlere sağlamaktayız. Almanca A1 sertifikası dil kursu gören tüm öğrencilerimizi a1 sertifikasına sahip olmakta ve Almanya’ya geçiş için hazır duruma getirmekteyiz. 2007 yılında işleme sokulan ve Almanya Cumhuriyeti tarafından kanun hükmü tarafınca Göçmenler yasasına göre Almanya’ya yerleşmek için Türk yada Alman vatandaşı ile evlenen kişiler oturma izni için yapması gereken başvuruda Almanca a1 sertifikası şart koşulmaktadır.

Aile birleşimi ile Almanya’da ikamet etmek için basit ve sade şekilde de olsa kendini ifade edebilir ve yaşayacağı çevreye uyum sağlayabilir seviyede olduğunuzu tescilleyecek belge A1 sertifikası‘dır. Bu sertifikaya Almanca A1 sertifikası dil kursu ile %100 geçme garantisi sayesinde kolay ve hızlı şekilde elde edebilirsiniz. 2011 yılında Almanca a1 sertifika sahipliği yasası Avusturya için de şart koşulmuştur, lakin sonraki zamanlarda 2012 yılında bu yasa iptal edilmiştir. Halen bazı Türk vatandaşları için Avusturya, Almanya A1 sertifikası talep etmektedir. Almanca a1 sertifikası, Almanya ülkesinde oturma vizesi için gereken temel dil sayılan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin sahip olunduğuna dair belgeyi göstermektedir. Kurs bitiminde a1 sertifikası sınavına tabi tutulan öğrencilerimiz, Almanya oturum izni için gerekli belgeye sahip olmaktadırlar.

Almanca A1 Sertifikası

Tüm öğrencilerimizin Almanya’ya yerleşene kadar yanlarında olmaktayız, böylelikle hiçbir vatandaşımızın sorun yaşamadan oturum iznini aldıklarından emin oluyoruz. Almanca A1 sertifikası dil kursu bitiminde tabi tutulacağınız a1 sertifikası dil sınavından 100 puan üzerinden 60 puan almanız sizler için yeterli olacaktır. A1 Almanca sertifikası, Avrupa ülkelerinin birlikte belirledikleri dil yeterliliği seviyelerinde ilk sıradaki başlangıç seviyesidir. Dil yeterliliği seviyeleri a1, a2, b1, b2, c1, c2 şeklinde olmak üzere 6 seviyeden oluşmaktadır ve a1 sertifikası seviyesi bu yeterliliklerin ilk şartlarından istenen belgedir. A1 Almanca sertifikası sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın kesinlikle Almanca dil eğitimi almaları şart koşulmaktadır.

Dil yeterliliği seviyelerinin ilki olan Almanca A1 Sertifikası, Almanya’ya gidip yerleşmek için kesinlikle gerekli bir belgedir. Almanya ülkesinin, ülkemizde olan konsolosluklarına müracaat etmek için gittiğinizde sizlerden A1 sertifikası istemektedirler. Garantili olarak A1 sertifikası almak için Aktif Eğitim adı altında sunduğumuz kurs hizmetinden yararlanmanız Almanya’ya oturma izni için gerekli olan sertifikayı alabilirsiniz. Almanca A1 Sertifikası için sizleri kursumuzda, haftalar içerisinde hazırlıyoruz ve geçme garantili, bakanlık müfredatına uygun şekilde hazırlanmış sınava sokuyoruz. A1 Almanca sertifikası sınavında sizleri dört aşamaya tabi tutmaktayız, bu aşamalar şu şekildedir; Konuşma (Sprechen), Yazma (Schreiben), Dinleme (Hören) ve Okuma (Lesen) olarak belirlenmektedir.

Almanca Kursu Bursa