• (0224) 225 60 01
  • info@aktifegitim.com.tr
  • İletişim

Goethe Institut Aile Birleşimi Sınavı

Goethe Institut Aile Birleşimi Sınavı

Goethe Institut Aile Birleşimi Sınavı

Goethe Institut Aile Birleşimi Sınavı, yetişkin düzeydeki kişilere uygulanan Almanca dil bilgisi yeterlilik sınavıdır. Başlangıç seviyesinde dil bilgisini bilmenizi gösteren bu sınav, Avrupa Birliği ülkelerinin ortak almış oldukları karar ile belirli basamaklardan oluşan dil bilirliği basamağının ilk (A1) kısmıdır. Aile Birleşimi sınavı, Almanya’da yaşayan ailesi yada eşinin yanına yerleşmek isteyen kişiler tarafından vize başvurusu yapılmadan önce istenilen bir sınavdır. Aile Birleşimi ile Almanya’daki eşinin veya ailesinin yanına gitmek isteyen bir birey kesinlikle Goethe Institut tarafından onaylanmış ve Almanya konsoloslukları tarafından denetim içerisinde olan bir kurs eğitim kurumundan A1 Almanca yeterlilik sertifikası almalıdır. Almanca A1 Sertifikası almamış olan kişilerin oturma izni vizesi almak için yapacakları başvurular iptal edilmektedir.

Goethe Institut Aile Birleşimi Sınavı geçme durumunda

Kişinin karşısındaki Alman arkadaşı basit ve yavaş düzeyde konuşma yaptığın karşılık verebilirsiniz.

Kişi günlük hayatta sık kullanılan kelimeleri detaylı kullanım şekilleri ile (Bireysel veya ailesel, alışveriş, iş hayatı, yakın çevre) çeşitli sorulara cevap verebilir yada soru sorabilir düzeye gelirsiniz.

Öğrencimiz Aile Birleşimi Kursu bitiminde kendini fiziksel veya duygusal biçimde tanımlayabilir veya karşıdakini basit şekilde anlatabilir (nerede olduğu, kim tarafından söylendiği, kullanım alanları).